Limon Yağı ile Güzelleşmek İçin 7 Doğal Tarif

Limon yağının temizleyici, beyazlatıcı ve canlandırıcı etkileri cilt, saçlar, tırnaklar ve dişler için mucizeler yaratıyor. Limon yağı, bakım çantamızdan eksik edilmemesi gereken bir güzellik iksiri. Yazımızı okuyup limon yağı ile güzelleşmek için 7 doğal tarif.

Limon yağı ile güzelleşmek için 7 doğal tarif

Güzel ve güçlü tırnaklar

Güçlü tırnaklar mı istiyorsunuz? Limon yağıyla tırnaklarınızı güçlendirin. Bir kabın içine tırnak boyunuzu geçecek kadar su koyun. Bu suyun içine 5-10 damla limon yağından damlatın. Tırnaklarınızı suyun içine batırıp 5 dakika bekletin. Tırnaklarınız hem güçlenecek hem de limon yağının beyazlatma etkisi sayesinde beyaz-pembe bir renk alacaktır. Bu işlemi haftada bir tekrar etmenizde fayda vardır. İsteğe bağlı olarak suyun içine birkaç damla da tatlı badem yağı damlatabilirsiniz.

Saç derisi bakımı

Saç deriniz kaşınıyor ve yağlanıyorsa limon yağının faydaları size yardımcı olacaktır. Her banyoda, kullanmak üzere avucunuza döktüğünüz şampuanın içine 2-3 damla limon yağı ekleyin. Böylece her yıkamada saç deriniz derinlemesine temizlenecek ve fazla yağ üretimi dengelenecektir. Ayrıca saç derisinde oluşan kaşıntı da yok olacaktır.

Yağlı kepeklenmeyi önlemek

Saçlarınız hem yağlı hem de kepekliyse limon yağıyla sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Her banyoda kullandığınız şampuanın içine 2-3 damla limon yağı damlatın. İsteğe bağlı olarak 2-3 damla da jojoba yağı da ekleyebilirsiniz. Bu sayede saç deriniz temizlenecek ve limon yağının tonik etkisi sayesinde saç derisi hücreleri canlanacaktır. Bu da yağlanma ve kepeklenme sorununun ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

Limon Yağıyla Güzelleşin

Cilt sorunlarını gidermek

Egzama ve akne sorunlarına limon yağıyla çözüm bulabilirsiniz. Limon yağı iyi bir cilt temizleyicidir. Eşit miktarda limon yağı ve badem yağını karıştırın ve bu karışımı haftada bir cildinize uygulayın. Limon yağının arındırıcı ve sıkılaştırıcı etkisi sayesinde sivilce ve küçük cilt sorunlarını ortadan kaldırabilirsiniz. Badem yağı ise cildinizi besleyip yumuşatacaktır.

Yaşlılık belirtilerini önlemek

Olgun ciltler limon yağına bayılır. Limon yağının tonik ve canlandırıcı etkisi hücreleri harekete geçirir ve kan dolaşımını hızlandırır. Bunun sonucunda cilt canlanır ve daha gergin görünür. Yaşlılık belirtilerini önlemek için yine eşit miktarda limon yağı ve badem yağını karıştırarak cildinize uygulayabilirsiniz. Yağı cildinize aşağıdan yukarı masaj şeklinde uygulayın. Bu işlemi haftada iki defa yapmakta fayda vardır.

Cilt rengini açmak ve cildi canlandırmak

Zamanla ve güneşin etkisiyle ciltte lekeler oluşabilir. Bunlarda cilde koyu ve cansız bir renk verir. Eşit miktarda limon ve kayısı çekirdeği yağını karıştırıp cildinize masaj şeklinde uygulayarak cildinize canlılık verebilirsiniz. Bu işlemi haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Beyaz dişler

Diş macununuzun üzerine limon yağından 1 damla damlatıp dişlerinizi fırçaladığınızda daha beyaz dişlere kavuşabilirsiniz. Yalnız diş minenize zarar vermemek için bu işlemi çok sık uygulamamaya dikkat edin. Haftada 1 ya da 2 kez uygulamanız yeterlidir.

Limon yağı ile güzelleşmek bu kadar basit aslında. Bununla birlikte birçok doğal yağın da güzellik etkileri vardır. Limon yağı, jojoba yağı, kayısı çekirdeği yağı, badem yağı ve birçok doğal yağ çeşitlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar: Hayatınızı Değiştirecek 5 Doğal Yağ

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •