Termal Su Spreyi Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Doğal kaynaklardan elde edilen termal sular artık elimizin altında. Mucizevi faydaları nedeniyle birçok bakım ürünün içeriğinde bulunan termal suyu artık sprey şeklinde de bulmak mümkün. Termal suyun cilde faydaları haricinde birçok faydası ve kullanım alanı vardır. Termal su spreyi nedir ve ne için kullanılır? Birlikte keşfedelim.

Termal su spreyi nedir ve ne için kullanılır?

Termal su spreyi nedir?

Termal su spreyleri derin sıcak su kaynaklarından elde edilen termal su içerir. Termal su birçok mineral tuz ve iz element içerir ve hiçbir bakteri ve kirlilik barındırmaz. Bu da onu saf ve temiz olduğunu gösterir. Zengin içeriği sayesinde anti-enflamatuar, rahatlatıcı ve yara iyileştirici özelliğine sahiptir. Bugün termal su birçok deri hastalığının tedavisinde ve çeşitli cerrahi müdahalelerin sonrasında iyileştirmeyi hızlandırmak amaçlı kullanılır. Termal suyun faydaları saymakla bitmez. Kozmetik sektörü de termal suyun faydalarına başvurmaktadır. Cildi besleyici ve nemlendirici özelliği ve cildin bağışıklığını artırıcı özelliği nedeniyle bakım ürünlerinin içeriğinde sıkça bulunur. Termal su yıpranmış, kuru ve hassas ciltler için çok idealdir.

Termal su spreyini ne için kullanabiliriz?

Sağlıklı bir cilt için termal su spreyini nasıl kullanmalı?

İnsanlar hayatlarını termal sularda geçiremeyeceği için sağlıklı bir cilde sahip olmak için farklı çözümler üretilmiştir. Termal su spreyleri de bunların arasında sayılabilir. Cildi yıpratıp kurutmamak için çeşme suyu yerine yüzümüzü termal su spreyleri kullanarak temizleyebiliriz. Termal suyla temizlediğimiz cildimizi nemlendirip sağlıklı ve genç bir cilt elde edebiliriz. Akşamları da termal su spreyini makyaj temizleme amaçlı da kullanabiliriz. Bu sayede cildi derinlemesine temizleyip ihtiyaç duyduğu besini sağlayabiliriz. Bu bakımı günlük hayatımıza dahil ettiğimizde termal suyun tedavi edici, sıkılaştırıcı, arındırıcı ve yaşlılık belirtilerini önleyici özellikleri sayesinde taze ve genç bir cilde kavuşabiliriz. Termal su spreyinin çeşitlerini görmek için buraya tıklayın.

Saç ve saç derisi sağlığı için termal su

Egzama sorunu yaşayan kişiler saç derisinde oluşan plaklardan şikayet eder. Bunların üzerine krem sürmek de saçları yağlandırıp kötü görünmesine sebep oluyor. Bu bölgelere termal su spreyi kullanarak hem kaşıntı sorununu giderip hem de saç diplerinin yağlanmasını önleyebiliriz.

Tıraş sonrası yanma için termal su

Her gün tıraş olamak cildin tahriş olmasına sebep olur. Kadınlar da erkekler gibi jilet uygulamasından sonra termal su spreyi kullanarak kaşıntı ve yanmaları önleyebilir. Termal su spreyini dolapta saklayarak tıraş sonrasında daha ferahlatıcı etki yaratabilirsiniz.

Makyajı sabitlemek için termal su

Termal su makyajı sabitlemek için de kullanılır. Sıvı ya da yağlı fondöten ve pudra uygulamasından sonra yüzünüzden 20 cm uzakta tuttuğunuz termal su spreyini püskürtün ve kendiliğinden kurumasını bekleyin. Termal su buharlaşıp kururken makyajın nemini alır ve daha iyi tutunmasını sağlar. Aynı işlemi bronzlaştırıcı vücut kremleri için de uygulayabilirsiniz.

Spor sırasında ferahlamak için termal su

Termal Su Spreyi Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Ter üre içerir ve bu da hassas ciltlerde batma ve kaşıntılara sebep olabilir. Spor sırasında terlemeye başladığınızı hissettiğinizde termal su spreyini vücudunuzun terleyen yerlerine sıkın. Bu şekilde teri daha yumuşak bir şekilde yok edebilirsiniz. Ter havluyla silindiğinde hassas ciltleri tahriş edebilir. Ayrıca termal suyun ferahlığı kırmızı yanakları rahatlatıp kırmızılığını hafifletir.

Sabahları şişmiş gözler için termal su

Sabah uyandığımızda gözlerde oluşan ödemi azaltmak için gözlerinizi kapatıp üzerine bolca termal su sıktığınız iki makyaj temizleme pamuğu alıp gözlerinizin üzerinde 5-10 dakika bekletin. Daha sonra gözlerinizi kurulayıp göz çevresi bakım kremi uygulayın. Bu sayede gözlerdeki şişliği indirebilir ve üzerine uyguladığınız göz çevresi bakımıyla daha genç bakışlar elde edebilirsiniz.

Pişik için termal su spreyinin kullanımı

Bebeklerde rahatlıkla termal su spreyi kullanabiliriz. Bebek beziyle uzun süreli temaslardan ya da sıcağın yarattığı pişikler için bebeklerin hassas ciltlerine termal su sıkabiliriz. Böylece hem bölgeyi temizlemiş hem de kaşıntı ve yanmayı gidererek rahatlatmış oluruz.

İlgili Yazılar: Limon Yağıyla Güzelleşmek İçin 7 Doğal Tarif

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •