Akrep Burcu Özellikleri Nelerdir?

Akrep burcu özellikleri, akrep burcunun grubu, akrep burçları fiziksel özellikleri, meslekleri, sağlığı, sembolleri ve aşk hayatı. Hepsi Kırmızı Ojeli Kadın’da

Akrep burcu özellikleri

Akrep burcu varlığını ve içinde bulunduğu durumun dönüşümünü gerçekleştirmek için agresif dürtülere sahip bir burçtur. varlığını korumak önceliğidir. İsyan ve gerilim dolu bir hayat süre. Başkalarını tanımak ve nasıl tepkiler vereceklerini anlamak için insanları kışkırtmaktan çekinmezler. Genel olarak agresif görünen akrep burcu zaman zaman garip bir şekilde sessiz, içe dönük ve gizemli hale gelir.

Akrep Burçları

Akrep burcunu tanımlayan kelimeler

Akrep burcu sahiplenici ve inatçıdır. Akrep burçlarını şu kelimeler tanımlar: gizemli, güçlü, otoriter, esnek, sezgisel, iddialı, karizmatik, istekli, cüretkar, anlayışlı, tutkulu, yaratıcı, bağımsız, cömert, sadık, çalışkan, içten, inandırıcı, kurnaz, inatçı, seksi, gururlu ve rekabetçi. Ancak bazen akrep için agresif, yıkıcı, inatçı, endişeli, zalim, sapkın, sadist, şiddetli, bencil, karmaşık, eleştirel, sert ve kıskanç kelimeleri kullanılabilir.

Akrep burcunun astrolojik özellikleri

Her burç, bazı gezegenlere yakın bazılarına uzaktır. Yakın olduğu gezegen o burcun efendisi olarak tanımlanır. Bu gezegen, o burcu yönetir ve kendini o burçta ifade eder. Yönetici gezegenden sonra burca en yakın olan gezegenin de burç üzerinde etkileri vardır. Bu gezegen, en yakın olan kadar olmasa da, burca gücünü ve enerjisini aktarır.

Akrep burcunu Plüton ve Mars yönetir. Plüton akrep burcuna hükmetme içgüdüsü, gizem, dönüştürme arzusu, erotizm ve şiddet özellikleri aktarır. Mars ise akrebe cesaret, savaşçılık, güç, enerji ve hızlı hareket etme yeteneği verir.

Akrep burcunun grubu, modu ve enerjisi

Akrep burcunun grubu

Burçlar 4 element grubuna göre ayrılırlar: ateş, toprak, hava ve su. Balık ve Yengeç burcu gibi Akrep de su grubuna ait bir burçtur. Su duygu dünyasını, bilinç dışını, duyarlılığı yönetir. Su grubu burçlar sezgisel ve duygusal varlıklardır, başkalarının görmediğini hissederler. Ancak, bazen gerçekçilikten yoksundurlar, bu zor ve materyalist dünyaya adapte olmakta zorluk çekerler. Su, verimli, yaratıcı, hayalci, sanatçı, ilgisiz ama aynı zamanda tembel, hassas ve aşırı duyarlı hale getirir. Su grubu insanları naziktir ancak zarar gördüklerinde tehlikeli hale gelebilirler.

Akrep burcunun modu

Burçlar 3 farklı mod ya da biyoloji olarak ayrılırlar: kardinal burçlar, sabit burçlar, değişken burçlar. Element grupları gibi modlar da burçlara bazı özellikler aktarır.

Kova, boğa ve aslan gibi Akrep da sabit modlu bir burçtur. Bu grup burçları alışkanlıklarını severler ve yeni durumlara adapte olmakta zorlanırlar. Bununla birlikte, azimli ve ahlaklıdırlar. Başladıkları işi sonuna kadar götürürler.  Akrebin duyguları da sabittir, ya sever ya da nefret eder. Onun için ortası yoktur. Bu yüzden tutucu, soğuk ve zalim görünürler.

Akrep burcunun enerjisi

Burçlar iki farklı enerji grubuna ayrılırlar: yin ve yang. Yin enerjili burçlar dışa dönük ve yayılmacıdırlar. Kendilerini kolayca ifade edebilirler ve genelde enerjik ve isteklidirler. Yang enerjili burçlar ise içe dönük, derin ve sakin yapıdadırlar. Akrep yin enerjiye sahiptir.

Akrep burcunun fiziksel özellikleri

Akrep burcu güçlü ve sağlam duran bir vücuda sahiptir. Yüzleri genelde köşelidir. Yüz hatları belirgin ve bakışları delicidir. Genel olarak koyu renk saçlara sahip olurlar. Dudakları şekilli ve çekicidir. Karşıdan cazibeli, güçlü, gizemli ve ciddi görünürler. Akrepler güçlerinden emin oldukları için çok dikkat çekici bir şekilde giyinmek zorunda hissetmezler. Genelde ciddi ve sade giyinmeyi tercih ederler. Kırmızı ve siyah renklerini severler.

Akrep burcu ve sağlık

Akrebin sağlık açısından en önemli noktaları cinsel organlarıdır. En çok üreme organlarıyla ilgili hastalıklar konusunda dikkatli olmaları gerekir. Risk almayı seven bir kişiliğe sahip akrep burçları sağlık konusunda dirençlidir. Sık sık kazalar atlatır ancak çabuk toparlanır.

Akrep burcu ve eğlence

Akrep için spor en sevdiği etkinliklerdendir. Güçlü vücut yapısı sayesinde her türlü sporu yapma becerisine sahiptir. Karate, boks, güreş, maraton, atletizm, tüplü dalış, halter gibi sporlar akrebin içindeki şiddeti boşaltmasını sağlar. Vücudu kadar zihni de güçlüdür. Matematik, polisiye gizemler, bilmeceler, kart oyunları, poker gibi oyunları severler.

Akrep burcu ve aşk

Akrep burçları aşkta tutkuludur. Elde etmek istediklerini elde edinceye kadar inat ve sabırla mücadele ederler. Akrep burcu sadık, derin ve bazen aşırı sahiplenici bir aşıktır. Değer görmek ve korunmak isteyenler akrep burcuyla iyi bir çift oluştururlar. Bununla birlikte aynı tutkuyu karşısındakinden de bekleyen akrep burcu beklentileri karşılanmadığında agresifleşebilir ve kıskançlık dozunu aşabilir.

Akrep burcu ve meslekler

Akrep burcunun iş hayatı sıradan değildir. İş hayatında her an her şey değişebilir. Hem kendi hem de çevresindeki kişilerin yaşamlarında değişikliklere neden olur. Sabırlı ve direnç yapısı sayesinde en büyük felaketlerden bile pay çıkarmayı bilir. Ulaşmak istediği amaç yolunda hiçbir engel tanımazlar. Akrep burcundan iyi bir cerrah, polis, asker, bilim adamı, özel dedektif, mühendis, kasap, jinekolog, psikiyatr, psikolog, tüccar, borsacı, finansçı, siyasi parti lideri olur.

Akrep burcunun sembolleri

Akrep burcunu sembolize eden ülke ve şehirler

Ülkeler: Fas, Norveç, Cezayir, Suriye, Kore, Uruguay

Şehirler: Washington, New Orleans, Valencia, Liverpool, Milwaukee, Fes, Halifax, Hull, Cincinnati.

Akrep burcunu sembolize eden taşlar, metaller ve mineraller

Opal, çelik ve demir, kalsiyum sülfat ve sodyum sülfat.

İlgili Yazılar: Burcunuza Göre En Güçlü Yanlarınız Nelerdir?

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •