Aşırı Terleme Önleyici Giyim Önerileri

Yaz ve sıcak havalar hızla yaklaşıyor. Sıcaklıklar arttıkça da terleme sorunu ortaya çıkıyor. Sıcak havalarda aşırı terleme sorunuyla baş edebilmeniz için birkaç giyim önerimiz var. “Aşırı Terleme Önleyici Giyim Önerileri” yazımızı okuyarak yaz sıcaklarında daha ferah hissedin.

Aşırı terleme önleyici giyim önerileri

1. Bol kıyafetler giyin

Sıcak havalarda terlemenizi engellemenin bir yolu bol kıyafetler giymektir. Kıyafetleriniz ne kadar dar olursa o kadar terlersiniz. Bol ve dökümlü kıyafetler giyerek vücudunuzun hava almasını ve daha az terlemesini sağlarsınız.

2. Doğal kumaşları tercih edin

Sıcak havalarda sentetik kumaşlar daha çok terlemenize sebep olur. Bunun için pamuklu kumaşları tercih etmelisiniz. Bunlar cildinizin hava almasını sağlayarak aşırı terlemeyi önlemede yardımcı olur.

3. Açık renkleri tercih edin

Yaz aylarında aşırı terlemeyi önlemenin bir diğer yolu da açık renk kıyafetler giymektir. Açık renk kıyafetler güneş ışınlarını yansıtırken koyu renk kıyafetler bunları kendine çeker. Bunun için beyaz ve krem rengi kıyafetleri tercih etmenizde yarar vardır. Özellikle de siyah renkten kaçınmalısınız. Bununla birlikte çok katlı, metal işlemeli ya da pullu kıyafetleri bir kenara bırakmalısınız. Bunlar kıyafeti ağırlaştırır ve kıyafetin bedeninize yapışmasına  neden olur. Bunun sonucunda daha çok terlersiniz.

4. Destekli sutyen giymeyin

Destekli sutyenler göğüslere hacim kazandırmak için çok idealdir fakat bir taraftan da içindeki sünger sebebiyle sıcaklığı artırır ve terletir. Bunun için destekli sutyenleri yaz aylarında bir kenara bırakıp daha ince modeller tercih edin.

5. Tak takıştırdan kaçının

Sıcak havalarda takı takmaktan kaçınmak gerekir. Özellikle de metal takılardan çünkü bunlar ısıyı daha da artırır. Ayrıca kolye, yüzük ve bileklik gibi takılar cildinize yapışıp daha fazla terlemenize sebep olabilir. Bunun için yaz aylarında yine de takı takmak isterseniz hacimli olanları değil daha ince ve hafif olanları tercih edin.

6. Sıcak duş alın

Aşırı terleme önleyici giyim önerilerinin yanında terlemeyi önlemek için duş almak da önemlidir. Sıcak havalarda soğuk bir duş almak bize iyi bir fikir gibi gelebilir ama aslında bu vücut ısımızın artmasına sebep olur. Terlemeyi azaltmak ve daha ferah ve taze hissetmek için sıcak duş almanızı öneririz.

İlgili Yazılar:

Kıyafete Çok Para Harcamamanın Yolları Nelerdir?

Beyaz Pantolon Nasıl Kombin Edilir?

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •