Aslan Burcu Özellikleri Nelerdir?

Aslan burcu özellikleri, aslan burcunun grubu, aslan burçları fiziksel özellikleri, meslekleri, sağlığı, sembolleri ve aşk hayatı. Hepsi Kırmızı Ojeli Kadın’da.

Aslan burcu özellikleri

Aslan burcu güçlü ve kendine güvenli bir burçtur. Lider bir doğaya sahip olması hiçbir şey yapmasına gerek kalmadan karşınızdakinin saygısını kazanır. Yönetici ruhu, cazibesi ve çekiciliği sayesinde her yerde popüler olur.

Aslan burcunu tanımlayan kelimeler

Aslan burcunu cömert, şefkatli ve baştan çıkarıcı kelimeleriyle özetleyebiliriz. Aslan burcunu tanımlayan kelimeler şunlardır:  gururlu, kararlı, istekli, sadık, ciddi, cömert, hırslı, cesur, canlı, yaratıcı, kendine güvenen, baştan çıkarıcı, mutlu, cüretkar, dik, karizmatik, sorumlu, asil, şefkatli, komik ve kendinden emin. Ancak bazen otoriter, duyarsız, inatçı, hoşgörüsüz, sinirli ve dikkatsiz olabilir.

Aslan Burçları

Aslan burcunun astrolojik özellikleri

Her burç, bazı gezegenlere yakın bazılarına uzaktır. Yakın olduğu gezegen o burcun efendisi olarak tanımlanır. Bu gezegen, o burcu yönetir ve kendini o burçta ifade eder. Yönetici gezegenden sonra burca en yakın olan gezegenin de burç üzerinde etkileri vardır. Bu gezegen, en yakın olan kadar olmasa da, burca gücünü ve enerjisini aktarır.

Aslan burcunun yöneticisi Güneş’tir. Güneş aslan burcuna cesaret, adalet, saygınlık, cömertlik ve kibir gibi özellikler aktarır.

Aslan burcunun grubu, modu ve enerjisi

Aslan burcunun grubu

Burçlar 4 element grubuna göre ayrılırlar: ateş, toprak, hava ve su. Koç ve yay burcu gibi aslan burcu da ateş grubuna aittir. Bu burçlar çabuk alevlenir, coşkulu, açık sözlü ve dinamiktir. Çok tutkulu olan ateş grubu burçlarının tutkuları bazen şiddete, öfkeye ve saldırganlığa dönüşebilir. Ateş orantısız bir hırs, cesaret, savaşma isteği, hükmetme, fethetme ama aynı zamanda ruhsal bir yükselişe, aşırı berraklığa ve arınmış ruha işarettir.

Aslan burcunun modu

Burçlar 3 farklı mod ya da biyoloji olarak ayrılırlar: kardinal burçlar, sabit burçlar, değişken burçlar. Element grupları gibi modlar da burçlara bazı özellikler aktarır. Kova, boğa ve akrep gibi aslan burcu da sabit modlu bir burçtur. Bu grup burçları alışkanlıklarını severler ve yeni durumlara adapte olmakta zorlanırlar. Bununla birlikte, azimli ve ahlaklıdırlar. Başladıkları işi sonuna kadar götürürler.  Aslan burcu coşkusuna ve otoritesine bağlı kalır. Büyük bir enerjiye sahiptir ve projelerini kolayca yürütebilir.

Aslan burcunun enerjisi

Burçlar iki farklı enerji grubuna ayrılırlar: yin ve yang. Yin enerjili burçlar dışa dönük ve yayılmacıdırlar. Kendilerini kolayca ifade edebilirler ve genelde enerjik ve isteklidirler. Yang enerjili burçlar ise içe dönük, derin ve sakin yapıdadırlar. Aslan burçları yang enerjiye sahiptir.

Aslan burcunun fiziksel özellikleri

Aslan burcu güçlü bir bedene sahiptir. Genel olarak alnı geniştir ve gür saçlara sahiptir. Yüz hatları belirgindir ve burnu genelde kemerlidir. Boyları genelde uzundur. Bütün olarak asil ve gururlu izlenimi verirler. Aslan burcunun giyimi her zaman şıktır ve takılara çok ilgi duyarlar. Sarı ve turuncu tonlarını severler.

Aslan burcu ve sağlık

Sağlık açısından aslan burcunun en önemli noktaları kalbi ve omurgasıdır. Yoğun stres altında oluşabilecek kalp sorunları ve sırt ağrılarına dikkat etmeleri gerekir. Aslan burçları bedenen güçlüdür ve yüksek enerjileri sayesinde sağlıkları genelde iyidir.

Aslan burcu ve eğlence

Aslan burcu boş zamanlarını kendilerine ayırmayı severler. Onlara göre dinlenmek için plajda uyumak gibisi yoktur. Ancak enerjilerini atmak istediklerinde koşu, binicilik, bowling, av ve yoga gibi etkinlikleri tercih ederler. Aslan burçları niteliklerini sergileyebilecekleri sporları severler. Rekabetçi bir ruha da sahip olan aslan kaybetmekten hiç hoşlanmaz. Moda, resim, müzik, tiyatro ve her türlü oyunlara ilgi duyarlar.

Aslan burcu ve aşk

Aslan aşk konusunda dürüst, cömert ve vericidir. Aslan burcu çok ilgili bir burçtur ve kendini karşısındakine bütünüyle verir. Ancak karşısındakinden de aynı ilgiyi bekler. Bunu görmediğinde hayal kırıklığına uğrar. Çok duyarlı olan aslan burcu her zaman en iyi muameleyi hak ettiğini düşünür. Tutkulu, sadık, eğlenceli ve cesur bir aşıktır. Ancak farkında olmadan ilişkide egemenliğini ortaya koyar. Bununla birlikte kıskançlığını da gizleyemez.

Aslan burcu ve meslekler

Aslan burçları için iş hayatında saygınlık, prestij, popülarite çok önemlidir. Yaptığı işte en üstün ve en saygın kişi olmak ister. İşinde ortalama bir yerde kalırsa komplekse girebilir ve bu da zor dönemler yaşamasına neden olur. Adaletli kişiliği sayesinde kendisini başarıya götüren herkesi takdir etmesini ve onurlandırması bilir. Aslan burcu çok iyi bir girişimci, sinema ya da tiyatro oyuncusu, yönetmen, büyük elçi,  otel işletmecisi, kuyumcu, müzisyen, itfaiyeci, polis, bankacı veya binici olabilirler.

Aslan burcunun sembolleri

Aslan burcunu sembolize eden ülke ve şehirler

Ülkeler: İtalya, Romanya, Sicilya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Irak, Lübnan, Fransa.

Şehirler: Roma, Prag, Bombay, Madrid, Philadelphia, Şikago, Los Angeles, Şam.

Aslan burcunu sembolize eden taşlar, metaller ve mineraller

Altın, yakut, magnezyum ve sodyum fosfat.

İlgili Yazılar: Burcunuza Göre En Güçlü Yanlarınız Nelerdir?

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •