Balık Burcu Özellikleri Nelerdir?

Balık burcu özellikleri, balık burcunun grubu, balık burçları fiziksel özellikleri, meslekleri, sağlığı, sembolleri ve aşk hayatı. Hepsi Kırmızı Ojeli Kadın’da.

Balık burcu özellikleri

Balık burcu çok uyumlu bir doğaya sahiptir. Önlerine çıkan her türlü yeniliğe ve farklılığa uyum sağlayabilirler. Balık burcuyla tartışma ve çatışmaya girmek neredeyse imkansızdır. Balık her zaman dünya ile bir birlik halindedir. Buna bağlı olarak da duyguları mantığı üzerinde her zaman hüküm sürer.

Balık Burçları

Balık burcunu tanımlayan kelimeler

Balık burçları özverili, hassas, empatik, başkalarını dinleyen ve başkalarına her zaman kalpten yardım eden bir kişiliğe sahiptirler. 

Balıklar duygusal, anlayışlı, hassas, uyumlu, sevimli, coşkulu, şefkatli, romantik, yaratıcı, esnek, sezgisel, baştan çıkarıcı, sakin, gizemli, içe dönük ve sanatçı gibi kelimelerle tanımlanabilir. Ancak bazen kararsız, tuhaf, pasif, şaşkın, temkinli, tembel, dengesiz, savunmasız ve saf olabilirler.

Balık burcunun astrolojik özellikleri

Her burç, bazı gezegenlere yakın bazılarına uzaktır. Yakın olduğu gezegen o burcun efendisi olarak tanımlanır. Bu gezegen, o burcu yönetir ve kendini o burçta ifade eder. Yönetici gezegenden sonra burca en yakın olan gezegenin de burç üzerinde etkileri vardır. Bu gezegen, en yakın olan kadar olmasa da, burca gücünü ve enerjisini aktarır.

Balık burcunu temsil eden gezegenler Neptün ve Jüpiter’dir. Neptün balık burcuna hayal gücü, sezgi, empati, duyarlılık, cömertlik, ilham, inanç, güven, yumuşaklık ve gerçekçilik özellikleri verir. Balık burcu Jüpiter’in özelliklerini de taşır: coşku, cömertlik, karizma, uyum kolaylığı, liderlik, ancak bazen aşırı güven ve kibir.

Balık burcunun grubu, modu ve enerjisi

Balık burcunun grubu

Burçlar 4 element grubuna göre ayrılırlar: ateş, toprak, hava ve su.

Balık burcu yengeç ve akrep gibi su grubuna aittir. Su grubunda olması balık burcuna duygu dünyası zenginliği ve duyarlılık katar. Su grubu burçları gizemli, sezgisel, duygusal varlıklardır, başkalarının görmediğini hissederler. Bununla birlikte, gerçekçilikten yoksundurlar bu yüzden bu zor ve materyalist dünyanın dışında kalırlar. 

Su balık burcunu verimli, yaratıcı, hayalci, sanatçı ama aynı zamanda tembel, hassas, aşırı duyarlı hale getirir. Su grubu burçları nazik ve yardımseverdir ancak zarar gördüklerinde veya tehlikede olduklarında dengeleri bozulabilir ve agresif hale gelebilirler.

Balık burcunun modu

Burçlar 3 farklı mod ya da biyoloji olarak ayrılırlar: kardinal burçlar, sabit burçlar, değişken burçlar. Element grupları gibi modlar da burçlara bazı özellikler aktarır.

Balık burcu ikizler, başak ve Yay gibi değişken modlu bir burçtur. Bu grubun burçları çok yönlü, değişken ve hızlıdırlar. Öte yandan, her yere nasıl iyi uyum sağlayabileceklerini bilirler ve karmaşık ve dengesiz olabilirler. Ayrıca çok esnek ve hoşgörülüdürler. Bu arada balıkların duyguları sürekli değişir; hızlı bir şekilde mutlu bir halden depresyona geçebilirler ve iç yaşamları karmaşık ve zengin olduğu için onları takip etmek zordur. Bununla birlikte kolayca unutur ve affeder.

Balık burcunun enerjisi

Burçlar iki farklı enerji grubuna ayrılırlar: yin ve yang

Yin enerjili burçlar dışa dönük ve yayılmacıdırlar. Kendilerini kolayca ifade edebilirler ve genelde enerjik ve isteklidirler. Yang enerjili burçlar ise içe dönük, derin ve sakin yapıdadırlar. Balık burçları yin enerjiye sahiptirler.

Balık burcunun fiziksel özellikleri

Balıklar genellikle yuvarlak hatlı ve orta boyludurlar ancak burçlar arasında çok farklı görüntülere sahip tek burçtur. Büyük ve çekici gözleri hipnoz etkisi yaratır. Genel olarak gizemli ve sakin görünürler. Ancak daha önce de bahsettiğimiz gibi kişilikleri gibi görüntüleri de sınıflandırılamaz, balıkları çok farklı kılıklarda görmek mümkündür.

Balık burcu ve sağlık

Sağlık konusunda ayaklar ve kan dolaşımı balık burcunun en çok dikkat etmeleri gereken noktalardır.  Balık burçları aşırı duygusallık ve duyarlılık sebebiyle sağlık konusunda da hassastırlar. Genelde pasif oldukları için hareket azlığı nedeniyle kilo sorunları yaşayabilirler.

Balıklar genellikle ayaklarıyla ilgili sorunlar yaşarlar. Romatizma ve dolaşım bozukluğu en sık rastlanan şikayetleri arasındadır. Balık burçları sıcak ve soğuğa karşı çok duyarlıdır bu sebeple grip ve bronşit gibi hastalıklara karşı dikkatli olmaları gerekir.

Balık burcu ve eğlence

Balık burçları duygularına hitap eden her türlü aktiviteden hoşlanırlar. Bunların başında müzik gelir. İyi bir müzik dinleyicisi olmakla birlik enstrüman çalma konusunda da başarılıdırlar. Aynı zamanda hayal güçlerini geliştirecek her şey ilgilerini çeker: sinema, tiyatro, televizyon, macera ve aşk konulu kitaplar. Balıklar sakinliği sevdiğinden genellikle yalnızlığı da severler. Tek kişilik oynanan oyunların başında saatler geçirebilirler ya da uzun süreler resim yapabilirler. Fiziksel hareket konusunda ise balıklar için en uygun sporlar su ile ilgili olanlardır: yüzme, yelken, balık tutma, kano, sörf. Balıklar genellikle durağanlığı tercih etseler de dans, futbol, koşu, jimnastik ve aerobik gibi sporlar da yapabilirler. Ancak balıklar için en uygun aktivite yogadır.

Balık burcu ve aşk

Balık burçları çok kolay aşık olduğu gibi çok çabuk partner de değiştirirler. Balık burçlarına duyguları hükmettiği için aşkı kolay bulurlar ancak birini elde ettiklerinde yeni bir yıldırım aşkı için yanıp tutuşabilirler. Balık burcu karmaşık bir yapıya sahip olsa da onunla yaşamak kolaydır çünkü uzlaşmacıdır. Ancak ilişkilerde yaralandıklarında aşırı duygusallıkları nedeniyle bu süreci zor atlatırlar.

Balık burçları, gizemli, yumuşak ve şefkatlidir. Balık burcuyla ilişki yaşayacak kişinin aslan ve boğa gibi balık burcunun zıttı bir burç olması gerekir. Bu şekilde birbirlerini dengeleyebilirler.

Balık burcu ve meslekler

Balık burçları rekabet olmadığı sürece her ortama uyum sağlayacak yeteneğe sahiptirler. Balık burçları hayatlarını somut olarak gerçekleştirmekten daha çok hayal etme eğilimindedir. Çünkü maddeye önem vermedikleri için amaçları sahip olmak değildir. Güçlü duygulara sahip olduğundan balık burcu sanat ve gösteri dünyasında başarılıdır. Deniz ve su ile ilgili ve kendilerini ifade edebilecekleri işleri severler. Müzisyenlik, dansçılık, tiyatro, televizyon ve sinema oyunculuğu, falcılık, din adamlığı, hemşirelik, veterinerlik, sahil güvenlik, mühendislik, şairlik, doktorluk ve esnaflık gibi işleri başarıyla yaparlar.

Balık burcunun sembolleri

Balık burcunu sembolize eden ülke ve şehirler

Ülkeler: Portekiz, İskandinavya, Akdeniz’in küçük adaları, Gobi Çölü, Sahra

Şehirler: Kudüs, Varşova, İskenderiye, Sevilla, Santiago de Compostela.

Balık burcunu sembolize eden taşlar, metaller ve mineraller

Heliotrop, aytaşı, platin, kalay, demir fosfat ve potasyum sülfat.

İlgili Yazılar: Burcunuza Göre En Güçlü Yanlarınız Nelerdir?

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •