Başak Burcu Özellikleri Nelerdir?

Başak burcu özellikleri, başak burcunun grubu, başak burçları fiziksel özellikleri, meslekleri, sağlığı, sembolleri ve aşk hayatı. Hepsi Kırmızı Ojeli Kadın’da.

Başak burcu özellikleri

Başak burcu genel olarak stresli bir yapıya sahip olup eylemden önce her zaman düşünceyi ön planda tutar. Bir olay meydana gelir gelmez, tüm olasılıkları ve tepkileri düşünmeye başlar. Mükemmelliyetçi kişiliği nedeniyle her alanda her şeyi kontrol altında tutmaya çalışır. Yaşamın her anında en iyiye ulaşmak hiçbir şeyin kendiliğinden ya da tesadüfen olmasına izin vermez. Ayrıca başak burçlarının aklı duygularından önce harekete geçer.

Başak Burçları

Başak burcunu tanımlayan kelimeler

Başak burcu her zaman kendini geliştirerek yararlı olma çabasındadır. Başak burcunu anlayışlı, ayrıntılara ve sayılara aşık, analitik, ciddi, yetkin, seçici, makul, mütevazı, mantıklı, düzenli, temiz, öngörülü, dürüst, sadık, utangaç, yardımcı, ilerlemeye istekli, bazen konuşkan, mükemmeliyetçi, çalışkan, sağduyulu, sabırlı, kesin, somut ve manevi kelimeleriyle tanımlayabiliriz. Ancak bazen dar görüşlü, hesaplayıcı, sinir bozucu, telaşlı, endişeli, soğuk ve bastırılmış olabilirler.

Başak burcunun astrolojik özellikleri

Her burç, bazı gezegenlere yakın bazılarına uzaktır. Yakın olduğu gezegen o burcun efendisi olarak tanımlanır. Bu gezegen, o burcu yönetir ve kendini o burçta ifade eder. Yönetici gezegenden sonra burca en yakın olan gezegenin de burç üzerinde etkileri vardır. Bu gezegen, en yakın olan kadar olmasa da, burca gücünü ve enerjisini aktarır.

Başak burcunun yöneticisi Merkür’dür. Merkür başak burcuna iletişim yeteneği, paylaşımcılık, zihinsel yetkinlik, mantık, anlayış ve öğrenme yetisi gibi özellikler aktarır. 

Başak burcunun grubu, modu ve enerjisi

Başak burcunun grubu

Oğlak ve Boğa burcu gibi Başak burcu da toprak grubuna ait bir burçtur. Toprak grubu pratik, gerçekçi ve ayakları yere basan bir gruptur. Toprak sağlamlık, istikrar, sebat, somutluğa işaret eder. Toprak grubu burçlar işlerinin sonuna kadar giderler ve geri çekilmeyi hiç düşünmezler.  Sakin, yavaş ve soğukturlar ama dirençli olmakla birlikte demir gibi bir iradeleri vardır. Toprak grubu aynı zamanda dünyevi zevkleri, maddi ve duygusal rahatlık ve güvenlik duygularını temsil eder. Ancak öfkelerini uzun süre biriktirir ve öfke patlamaları çok şiddetli olur.

Başak burcunun modu

Başak burçları, ikizler, balık, yay burçları gibi değişken modlu bir burçtur. Değişken burçlar hızlıdırlar, sık sık değişirler ve çok derin düşünemeyebilirler. Ancak her yere uyum sağlarlar ve hoşgörülüdürler. Başak burcu pratiklik konusunda değişkendir. En iyiye ulaşmak için yöntemlerini sık sık değiştirir.

Başak burcunun enerjisi

Burçlar iki farklı enerji grubuna ayrılırlar: yin ve yang. Yin enerjili burçlar dışa dönük ve yayılmacıdırlar. Kendilerini kolayca ifade edebilirler ve genelde enerjik ve isteklidirler. Yang enerjili burçlar ise içe dönük, derin ve sakin yapıdadırlar. Başak burcu yin enerjiye sahiptir.

Başak burcunun fiziksel özellikleri

Başak burçları ciddi, gizemli, zevkli ve şık görünürler. Orta boylu ya da uzun boyludurlar. Genel olarak ince bir bedene sahiptirler. Başak burcu sade ama şık giyinir. Sarı ve yeşilin her tonunu severler.

Başak burcu ve sağlık

Sağlık açısından başak burcunun en çok dikkat etmesi gereken noktaları bağırsaklarıdır. Başak burçları hareket etmeden önce ince düşünüp endişelenmenin dışında genelde sağlıklıdırlar. Genel olarak dengeli beslenirler ancak bazen yemeği biraz fazla kaçırma eğilimleri vardır. Bununla birlikte her şeyi inceleme alışkanlığı, endişeli ve şüpheci oluşu sağlık konusunda da kendini gösterir. Yok yere sağlığı konusunda endişeye kapılıp kendini gerçekten hasta edebilir.

Başak burcu ve eğlence

Başak burcu sportif faaliyetlerden çok zihinsel faaliyetleri tercih eder. Bulmaca, satranç, matematik ve mantık problemleri, puzzle ve bilgisayar oyunları tam başak burçlarına göredir. Şiddetli ve yoğun sporlardan hoşlanmazlar ancak golf, masa tenisi, yürüyüş, jimnastik ve tırmanış gibi açık hava sporları ilgilerini çeker. Ayrıca okçuluk,  dart ve evcil hayvan yetiştiriciliği ilgi alanlarına girer.

Başak burcu ve aşk

Başak burçları bazen güven eksikliğinden dolayı aşk konusunda tutuk davranırlar. Aşırı düşünmesi sebebiyle karşısındakinin duyguları konusunda sık sık şüpheye düşer ve kendini geri çekmeye başlar. Bundan dolayı karşısındakine soğuk görünür. Bu da ilişkiyi sarsmaya başlar.

Akıllı, analitik, en ufak detaylara dikkat eden Başak hiçbir sebep olmadan endişelenebilir. Korkularını hafifletmek için iletişim kurmaya ve kendini anlatmaya ihtiyacı vardır. Aksi takdirde ilişkileri bundan olumsuz etkilenir.  Biraz utangaç olan başak burcu cinsel anlamda kendini ifade etmekte başta zorlanabilir. Şüphelerinden arındıklarında şefkatli ve sadık bir partner olurlar.

Başak burcu ve meslekler

Başak burçları iş hayatında yavaş ilerlerler ancak sonunda iyi yerlere gelirler. Azimli ve temkinli bir şekilde sonuca ulaşırlar. Buna ek olarak, kendini sürekli olarak iyileştirme arzusu, kaybedilen zamanı telafi etmesini sağlar ve mesleki hayatının ikinci yarısında belirgin bir yükselişe geçer. Başak burcu düzenli, sistemli, çalışkan bir kişiliktir ama bazen risk almaktan çekinip önemli fırsatları kaçırabilir. Başak burcu iyi bir muhasebeci, mimar, bilim adamı, matematikçi, sekreter, yönetici asistanı, bankacı, endüstriyel ressam, bilgisayar uzmanı, finansçı, tüccar, profesör, saatçi, idare memuru, sağlık veya maliye bakanı, sosyal hizmet uzmanı, kütüphaneci, eczacı, veteriner, fizyoterapist, borsacı veya hemşire olabilir.

Başak burcunun sembolleri

Başak burcunu sembolize eden ülke ve şehirler

Ülkeler: Brezilya, Yunanistan, Türkiye, Batı Hint Adaları, Amerika Birleşik Devletleri, Yugoslavya, Girit

Şehirler: Paris, Boston, Atina, Lyon

Başak burcunu sembolize eden taşlar, metaller ve mineraller

Kırmızı akik, cıva ve nikel, potasyum sülfat ve demir fosfat.

İlgili Yazılar: Burcunuza Göre En Güçlü Yanlarınız Nelerdir?

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •