Bebek Pudrasının Farklı Kullanım Alanları

Bebek pudrasının bilinen kullanım alanlarının dışında birçok yerde kullanmak mümkündür. Çok işlevsel olan bebek pudrasını leke çıkarmaktan tutun da kirpik kalınlaştırmaya kadar birçok alanda kullanabilirsiniz. “Bebek Pudrasının Farklı Kullanım Alanları” başlığı altından tüm bunları keşfedin.

Bebek pudrasının farklı kullanım alanları

Kirpiklere hacim verin

Bebek pudrası kirpiklere hacim vermek için kullanılabilir. Kirpiklerinize uyguladığınız bir kat rimelden sonra kirpiklerin alt ve üst kısmına kulak çöpü yardımıyla bebek pudrası sürün. Hemen ardından rimelden bir kat daha sürün. Daha kalın ve uzun kirpik görünümü elde edeceksiniz.

Kuru şampuan olarak kullanın

Saçlarınız yağlı ve yıkamaya vaktiniz yoksa bebek pudrası imdadınıza yetişir. Saçlarınıza özellikle dip kısımlarına bebek pudrası sepeleyin ve saç diplerine masaj yaparak yedirmeye çalışın. Ardından pudra kaybolana kadar saçlarınızı tarayın. Bu işlemle saçlarınızdaki yağı yok edip günü kurtarabilirsiniz.

Epilasyon sırasında acıyı azaltın

Ağda ya da sir yapacağınız bölgeye biraz bebek pudrası sürdüğünüzde ağdanın ve sirin cildinize gerekenden fazla yapışıp canınızı acıtmasını ve cildinizi morartmasını engelleyebilirsiniz. Ayrıca işlem sonunda daha yumuşak ve pürüzsüz bir cilt elde edersiniz.

Düğümlenmiş kolyelerinizi çözün

Düğümlenmiş kolyeleri birbirinden ayırmak bazen çok zaman alabiliyor. Ancak bebek pudrasıyla bu işi daha kısa sürede ve kolayca halledebilirsiniz. Düğümlü bölgelere bebek pudrası döküp bu bölgeleri ovalayın. Düğümlerin kolaylıkla çözüldüğünü görebilirsiniz.

Zorlu lekeleri çıkarın

Kıyafetlerinizdeki zorlu lekeleri çıkartmak için bebek pudrasını kullanabilirsiniz. Lekenin üstüne ve arkasına bebek pudrası döküp bir saat beklettikten sonra yıkamanız yeterli.

Ayakkabılarınızdaki kokuyu yok edin

Ayakkabılarınızın içine biraz bebek pudrası dökerek koku kokuları giderebilirsiniz. Ayrıca aynı işlemle her adımda gıcırdayan ayakkabılarınızın sesini de kesebilirsiniz.

Hayvan dostunuzu yıkayın

Bebek pudrasıyla kedi ve köpek gibi evcil hayvanlarınızı da temizleyebilirsiniz. Saçlarınıza uyguladığınız kuru şampuan gibi bebek pudrasını evcil hayvanınızın tüyleri üzerine döküp tarayın.
Bu işlem özellikle sudan hoşlanmayan hayvan dostlarımızı temizlemede çok kolaylık sağlar. Yalnız bu işlem sırasında dostunuzun göz ve burun bölgesine pudra gelmemesine dikkat edin. Böylece hayvan dostunuzun temizliğini sağlamış olursunuz.

İlgili Yazılar:

Ayakkabılardaki Kötü Kokular Nasıl Yok Edilir?

İçeriğinde Bu Kimyasal Maddeler Varsa O Kozmetik Ürününü Almayın

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •