Boğa Burcu Özellikleri Nelerdir

Boğa burcu özellikleri, boğa burcunun grubu, enerjisi, fiziksel özellikleri, sağlığı, meslekleri ve aşk hayatı. Hepsi Kırmızı Ojeli Kadın’da.

Boğa Burcu Özellikleri Nelerdir

Boğa burcu özellikleri

Boğa burcu ya da yükseleni boğa olan kişilerin temel yapısını huzur, yaşam sevinci ve duygusallık oluşturur.  Sade ve sakin bir doğaya sahiptirler.

Boğa burcu, rekabet duygusundan uzak olsa da, rahat duruşu ve pratik mantığı sayesinde mutluluğu kolayca elde edebilir. Mutlu olabilmesi için acele etmesine ve birinci olmasına gerek yoktur.

Önemli olan, hayatta karşılaşılabilecek bazı güçlükler ve tuzakların yıkamayacağı, sabırla ve inatla gösterdikleri kalıcı çabalardır. Sakin düşünebilen yapısı ile gideceği yöne karar verdiğinde hiçbir şey ve hiç kimse onu yolundan alıkoyamaz.

Tatlı, yavaş düşünün, almanız gereken doğru yöne karar verdiğinizde, hiçbir şey ve hiç kimse fikrinizi değiştiremez. Genel olarak değişimden nefret eder ve bir kez hayatıyla ilgili önemli bir karar aldı mı,  kararında sebat eder.

Boğa burcunu tanımlayan kelimeler

Boğa burçları genel olarak akılcıdırlar ve somut düşünürler. Onları şu kelimelerle tanımlayabiliriz: sadık, tutarlı, güçlü, sabırlı, dayanıklı, sebat eden, bağlı, şehvetli, sağlam, somut, gerçekçi, istikrarlı, yapıcı, güvenilir. Ancak bazen inatçı, katı, sahiplenici, kinci, materyalist, donuk, sabit veya yavaş olabilirler.

Boğa burcunun astrolojik özellikleri

Her burç, bazı gezegenlere yakın bazılarına uzaktır. Yakın olduğu gezegen o burcun efendisi olarak tanımlanır. Bu gezegen, o burcu yönetir ve kendini o burçta ifade eder. Yönetici gezegenden sonra burca en yakın olan gezegenin de burç üzerinde etkileri vardır. Bu gezegen, en yakın olan kadar olmasa da, burca gücünü ve enerjisini aktarır.

Boğa burcu, kendisine en yakın olan Venüs tarafından yönetilir. Biraz daha uzağında da Ay bulunur. Bunun sonucunda Venüs, boğa burcuna uzlaşma, çekicilik, baştan çıkarma ve sanat yeteneğini, bununla birlikte katılık, materyalistlik ve tembellik özelliklerini aktarır. Ay ise hayal gücü, duyarlılık ve sezgi gibi olumlu özellikler ve kapris, öznellik  ve tembellik gibi olumsuz özellikler aktarır.

Boğa Burcu Özellikleri Nelerdir

Boğa burcunun grubu, modu ve enerjisi

Boğa burcunun grubu

Burçlar 4 element grubuna göre ayrılırlar: ateş, toprak, hava ve su. Boğa burcu, başak ve oğlak gibi toprak grubuna aittir. Bu element ona pratik düşünceyi, gerçekçiliği, dayanıklılığı, sabitliği, somutluğu ve azmi verir. Toprak grubundaki kişiler girişimlerinin sonuna kadar gitmeyi bilirler ve hiçbir şey karşısında geri adım atmazlar. Genel olarak, sakin, yavaş ve soğukturlar  ama aynı zamanda dayanıklıdırlar ve demir gibi bir iradeleri vardır.

Boğa burcunun genel modu

Burçlar 3 farklı mod ya da biyoloji olarak ayrılırlar: kardinal burçlar, sabit burçlar, değişken burçlar. Element grupları gibi modlar da burçlara bazı özellikler aktarır.

Boğa burcu, aslan ve kova burçları gibi sabit burçlardandır. Sabit burçlar genelde rutini severler, inatçıdırlar ve yeniliklere alışmakta zorlanırlar. Bununla birlikte azimli ve güçlüdürler. Yavaşça ve sakince başladıkları işleri sonuna kadar götürürler. Boğa burçları maddeye sabitlenirler, sahip olmayı ve konforu severler.  

Boğa burcunun enerjisi

Burçlar iki farklı enerji grubuna ayrılırlar: yin ve yang

Yin enerjili burçlar dışa dönük ve yayılmacıdırlar. Kendilerini kolayca ifade edebilirler ve genelde enerjik ve isteklidirler. Yang enerjili burçlar ise içe dönük, derin ve sakin yapıdadırlar. Boğa burcu yin enerjiye sahiptir.

Boğa burcunun fiziksel özellikleri

Görünüşünüze bütünüyle uymasa da, burcunuz boğa ya da yükseleniniz boğaysa şu fiziksel özelliklerden bazılarına sahip olabilirsiniz:

Boğa genel olarak uyumlu yüz hatlarına sahiptir. Yüz hatları belirgin, dudakları iri ve çekicidir. Yüz şekli genelde kare ya da ovaldir. Burnu yuvarlak hatlı ve açık tenlidir. Saçları kalın telli ve parlaktır. Vücut hatları ölçülü ve güçlü bir bedene sahiptir. Boğa burcu kılık kıyafetine özen gösterir. Her zaman şıktır. Genelde klasik tarzda ve kaliteli giyinir. Kalıcı ve iyi bir zevke sahiptir. En sevdiği renkler genelde yeşil ve kahverengidir.

Boğa burcu ve sağlık

Boğa burçları sağlık yönünden güçlüdürler. Genelde gençlikleri boyunca büyük sağlık problemleri yaşamazlar. Yanlız kaçamakları biraz fazla abarttıklarında formdan kolayca düşüp kilo alabilirler.

Boğa ve eğlence

Boğa burçları sıcak bir kumsalda huzur bulmayı tercih ederler. Tehlike, hız, şiddet ve rekabetten hoşlanmazlar. Daha çok sakin faaliyetleri tercih ederler. Bahçe işleri, golf, yürüyüş, yoga, kitap okuma, işleme ve hatta keyifli bir içecek eşliğinde rahatça televizyon izleme sevdiği şeyler arasındadır. Müziğin her türlüsüne karşı ilgi duyarlar: koro, opera, klasik müzik ve popüler müzik gibi.

Boğa Burcu Özellikleri Nelerdir

Boğa burcu ve aşk

Boğa burcu ilişkilerinde istikrarlı ve güven verici olarak bilinirler. Kadın ya da erkek, boğa burcu kişilerin duyguları zamanla güçlenir. Bunun için boğa burçlarının ilişkileri yavaş başlar. Düşünmek için zamana ihtiyacı vardır. Partnerinin onu kabul etmesi ve ona karşı sabırlı olması gerekir. Bunun karşılığında boğa burcu partnerine adil ve sadık davranır. Boğa burçlarının boşanma oranı diğer burçlara göre en düşük olandır.

Boğa burcunun ilişkilerinde tehlike yaratabilecek özelliği rutini sevmesidir. Boğa burcu alışkanlıklarına bağlı kalmayı sever ve bunu engelleyenleri de hayatında tutmak istemez. Ayrıca gösterdiği sadakatin karşılığını bekler. Aksi durumda şiddetli bir şüphe ve kıskançlık duygusuna kapılırlar. Bu da ilişkilerine büyük zararlar verir.

Boğa burcu ve meslekler

Boğa burcunun tutucu yapısından dolayı onun meslekleri azmine ve sabrına uyacak nitelikte olmalıdır.

Boğa burcu, tutucu, çalışkan, yavaş ama sağlamdır. Yavaşça olsa da kalıcı şekilde mal mülk edinirler. Kırklı yaşlarındaki bir boğa burcunun hesabında iyi bir para ve gurur duydukları taşınmazları vardır. Aksi çok nadir görülür.

Boğa burcu, doğayla, finansla, müzikle ve gösteriyle ilgili mesleklere yönelir. Peyzaj ve bahçe düzenlemeleri, çiftçilik, yetiştiricilik, marangozluk, mimarlık, otelcilik, bankacılık, muhasebecilik, aşçılık, restorasyonculuk, şarkıcılık, müzisyenlik, heykeltıraşcılık, terzilik ve oyunculuk onlar için ideal meslek alanlarıdır.

Boğa burcu sembolleri

Boğa burcunu sembolize eden ülke ve şehirler

Ülkeler: İsviçre, Yunan Adaları, İrlanda, Kıbrıs, İran.

Şehirler: Dublin, Palermo, Parma, Lucerne, Mantua, Leipzig, St. Louis, Ischia, Capri.

Boğa burcunu sembolize eden bitkiler

Haşhaş, gül, menekşe, papatya, elma ağacı, armut ağacı, incir ağacı ve selvi ağacı.

Boğa burcunu sembolize eden taşlar, metaller ve mineraller

Zümrüt, Bakır, kalsiyum sülfat ve potasyum sülfat.

İlgili Yazılar: Burcunuza Göre En Güçlü Yanlarınız Nelerdir?

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •