Çekici Dudaklar İçin 3 Etkili Yöntem

Her kadın çekici dudaklara sahip olamak ister. Ancak yaşam tarzı, hava şartları ve yetersiz bakım gibi olumsuz etkenler sebebiyle dudaklar kurur, çatlar ve donuklaşır. Yumuşak, pembe ve dolgun dudaklar elde etmenin yolu bazı yöntemleri uygulamaktan geçer. Çekici dudaklar için 3 etkili yöntem Kırmızı Ojeli Kadın’da.

Çekici dudaklar için 3 etkili yöntem

1. Yumuşak dudaklar için

Çekici Dudaklar İçin 3 Etkili Yöntem

Yumuşak dudaklar için öncelikle yapmamız gereken şey ölü derilerden kurtulmaktır. Bunun için dudaklara peeling uygulamak gerekir. Vücudun diğer bölgeleri gibi dudaklarında ölü derilerden arınmaya ihtiyacı vardır. Dudaklarınıza doğal yöntemler kullanarak peeling uygulayabilirsiniz. Örneğin, toz şeker ve bal karışımını dudaklarınıza ovalayarak sürerek ölü derilerinden arındırabilirsiniz. Bu işlemi yumuşak uçlu bir diş fırçasıyla da yapmak mümkündür.

Dudaklarınız hassas ise daha yumuşak bir yöntem deneyebilirsiniz. Örneğin kozmetik mağazalarından bulabileceğiniz dudak maskelerini tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte dudaklarınıza kalın bir tabaka halinde dudak merhemi ya da kozmetik dükkanlarında satılan dudak nemlendiricisi uygulayıp 20 dakika bekletebilirsiniz. Bekleme süresi bitiminde kağıt peçeteyle ya da pamukla dudaklarınızı silmeniz yeterli olacaktır.

Dudaklarınızı nemlendirmeyi de ihmal etmeyin. Bunun için dudak için özel nemlendiricileri ya da zeytinyağı ve badem yağı gibi doğal yağlar uygulayabilirsiniz.

2. Pembe dudaklar için

İçtiğimiz içecekler, sigara kullanımı ve makyaj uygulamaları sonucunca dudaklarımızın rengi zamanla solup dokuk bir hal alabilir. Peki dudaklarımızın rengini geri kazanmak için ne yapılabilir? Doğru bir peeling ve nemlendirme işlemini takiben uygulayabileceğimiz bazı yöntemler vardır. İlk olarak nar tanelerinden faydalanabiliriz. Nar tanelerini ezip soğuk sütle karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı dudaklarınıza uygulayıp 5 dakika bekletin. Dudaklarınızın eski haline dönüp pembe bir renk alması için bu işlemi haftada 3 defa uygulayın.

Aynı etki için zerdeçal tozunu da kullanabilirsiniz. Bir miktar zerdeçal tozunu hamur kıvamına getirecek kadar soğuk süt ekleyip dudaklarınıza uygulayın. Birkaç dakika beklettikten sonra ılık suyla dudaklarınızı yıkayın.

3. Dolgun ve çekici dudaklar için

Botoks ya da dolgu uygulamalarına başvurmadan da dudaklarımıza dolgunluk verebilirsiniz. Bunun için tarçın yağı ya da nane yağı kullanın. Bu yağların içeriği sayesinde kan dolaşımı hızlanır ve dudaklar hacim kazanır. Nane yağının içine az miktarda karabiber de serpebilirsiniz.

Yüz jimnastiği de dolgun ve çekici dudaklar elde etmenizi sağlayabilir. 5 dakika boyunca “A”, “E”, “I”, “O” ve “U” harflerini abartılı bir şekilde telaffuz edin. Bu sayede dudak ve çevresini çalıştırıp dudaklarınıza esneklik ve dolgunluk verebilirsiniz.

İlgili Yazılar: Dudaklar Neden Kurur? Nasıl Nemlendirilir?

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •