Dudaklar İçin Ev Yapımı Peeling Nasıl Yapılır?

Taze ve dolgun dudaklar için dudakları ölü derilerden arındırmak gerekir. En iyi ruj bile peeling işlemi görmemiş kuru dudaklarda güzel durmaz. Dudaklar için ev yapımı peeling Kırmızı Ojeli kadın’da.

Dudaklar için ev yapımı peeling

Cildimiz gibi dudakların da bakıma ihtiyacı vardır. Ölü derilerden arınmamış ve kurumuş dudaklara sürülen ruj bile kötü görünür. Bunun için dudaklarımıza peeling uygulayarak tazeliğini korumak gerekir. Dudaklar için ev yapımı peeling uygulayarak taze ve dolgun dudaklara sahip olabiliriz.

Dudaklar İçin Ev Yapımı Peeling Nasıl Yapılır?

1. Şeker ve bal ile dudak peeling uygulaması

Şeker ve bal ile hazırlanan peeling uygulaması eskiden beri kullanılan yapımı kolay bir bakım işlemidir. Bir tatlı kaşığı bal ile bir tatlı kaşığı toz şekeri karıştırıp dudaklara uygulamak yeterlidir. Dudaklar ölü derilerden arınıncaya kadar karışımı dudaklara hafifçe ovalayarak uygulayın. Sonuç harika!

2. Karbonat ile dudak peeling uygulaması

Karbonat ile peeling uygulaması da oldukça basit bir işlemdir. Bir yemek kaşığı karbonata pütürlü bir hamur elde edecek kadar su ekleyin. Karışımı dudaklara uygulayıp birkaç dakika bekletin. Ardından yumuşak uçlu bir dış fırçasıyla dudakları hafifçe fırçalayın. Son olarak dudakları yıkayıp iyice nemlendirin.

3. Şeker ve jojoba yağı ile dudak peeling uygulaması

Şeker ve jojoba yağı ile peeling uygulaması harikalar yaratır. Bu işlem dudakları ölü derilerden arındırmakla birlikte dudaklara ihtiyacı olan nemi de sağlar. Bir tatlı kaşığı toz şekerin içine pütürlü bir hamur elde edecek kadar jojoba yağı damlatın. Karışımı dudaklara uygulayıp birkaç dakika bekletin. Ardından elinizle ya da yumuşak uçlu bir diş fırçasıyla dudaklarınızı ovalayın. İşlemin sonunda dudaklarınızı hafif nemli bir peçeteyle silmeniz yeterlidir. Sonuç: yumuşak ve nemli dudaklar. Bu karışımı daha fazla miktarda hazırlayıp buzdolabında camdan bir kap içinde 2-3 hafta saklayabilirsiniz.

4. Kahve, bal ve zeytinyağı ile dudak peeling uygulaması

Dudaklar için ev yapımı peeling uygulamasından biri daha: kahve, bal ve zeytinyağı karışımı. Kahve, bal ve zeytinyağı ile yapılan peeling uygulamasının da etkileyici sonuçları vardır. Kahvenin içeriğindeki enerji kaynağı ve taneli yapısı sayesinde dudaklar hem canlanır hem de derinlemesine temizlenir. Bal ve zeytinyağı ise dudakların nem dengesini korumasına yardımcı olur. Bir tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı bal ve birkaç damla zeytinyağını karıştırarak karışımı elde edebilirsiniz. Karışımı dudaklarınıza uygulayın ve ölü deriler yok olana kadar hafifçe ovalayın. İşlem sonunda dudaklarınızı yıkayın. Sonuç: canlı ve taze dudaklar.

İlgili Yazılar:

Çekici Dudaklar İçin 3 Etkili Yöntem

Dolgun Dudaklar İçin Yapılması Gerekenler

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •