Ev Yapımı Kırışıklık Karşıtı Maske Nasıl Yapılır?

Yaşlılık belirtileri ile mücadele etmek imkansız değildir. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz %100 doğal ve çok etkili bir maskeyle kırışıklıkları önlemek mümkündür. Ev yapımı kırışıklık karşıtı maske tarifimizi kaçırmayın.

Ev Yapımı Kırışıklık Karşıtı Maske Nasıl Yapılır?

Ev yapımı kırışıklık karşıtı maske nasıl yapılır?

Kırışıklıkları önlemek için öncelikle günlük cilt bakımımıza özen göstermek gerekir. Taze görünen sağlıklı bir cilt için cildi temizlemek ve nemlendirmek günlük alışkanlığımız haline gelmelidir.

Tarifiniz vereceğimiz ev yapımı kırışıklık karşıtı maske haftada bir kez kullanılmalıdır. Hazırlayacağımız maske çok besleyici olduğu için haftada birden fazla kullanılmaması önerilir. Nemsiz kalmak cilt için ne kadar kötüyse fazlası da iyi değildir çünkü fazla beslenmiş cilt etkili maddeleri emmekte zorlanır.

Kırışıklıklar için ev yapımı maske için alacağımız malzemeler çok ucuz sayılmaz. Yalnız çok uzun süre kullanılabileceğinden ve haftada bir sadece birkaç damlası uygulanacağından uzun vadede oldukça ekonomiktir. Ayrıca malzemeler için harcayacağımız miktar kozmetik sektöründe satılan uçuk fiyatlı ürünlerle karşılaştırılamaz bile. Bununla birlikte cildimiz değerlidir her şeyin doğalını hak eder.

Ev yapımı kırışıklık karşıtı maske yapımı

Maskemizin hazırlanması sadece birkaç dakikamızı alır. Önerilen malzeme miktarından fazlasını kullanmayın çünkü bu maske saklanıp tekrar kullanılmaz. Fazlalık olması durumunda maskeyi boynunuza ve dekoltenize uygulayın. Malzemeleri internet üzeri satış sitelerinde, aktarlardan ve eczanelerden edinebilirsiniz.

Gerekli malzemeler:

– Yarım limon suyu

– Çırpılmış, köpük haline gelmiş yumurta akı

– 5 damla avokado yağı

– 5 damla jojoba yağı

– 3 damla ylang-ylang yağı

– 1 adet E vitamini kapsülü

Tüm malzemeleri bir kabın içinde iyice karıştırın. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze ince bir tabaka halinde sürün ve yarım saat bekletin. Süre sonunda ılık suyla durulayın. Bu maskeyi haftada bir kez uygulamayı unutmayın.

Maskenin faydaları

Hazırladığımız kırışıklık karşıtı maske çok besleyicidir ve cilt için birçok faydası vardır. İçeriğindeki protein bakımından zengin olan yumurta akının cildi germe ve gözenekleri sıkılaştırma özelliği vardır. Limon suyu, C vitamini sayesinde cildi canlandırır. Avokado ve jojoba yağı cildi derinlemesine besler ve hassas ciltleri rahatlatır. Ylang-ylang yağı ise dünyaca tanınan adeta bir gençlik iksiridir. Son olarak da E vitamini cildin sağlıklı ve dinç kalmasını sağlayan zengin bir vitamindir.

Tek bir doğal ev yapımı kırışıklık karşıtı maske yardımıyla cildin ihtiyacı olan her şeyi sağlayabilir ve yaşlılık belirtilerine karşı durabilirsiniz.

İlgili Yazılar:

Probiyotikli Kremler, Cilt Bakımında Yeni Bir Yönelim

Kaz Ayakları Doğal Yollarla Nasıl Yok Edilir?

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •