Far Nasıl Sürülür?(Videolu Anlatım)

Göz makyajı yapmak adeta bir sanattır. İyi yapılan bir göz makyajı harika sonuçlar verir. farı doğru şekilde uygulayarak gözlerinizin doğal güzelliğinin altını çizebilirsiniz. Bu yazımızda iyi bir göz makyajı nasıl yapılır, etkileyici bakışlar için far nasıl sürülür, göz makyajında hangi renkler kullanılmalıdır gibi soruların yanıtlarını videolu anlatım eşliğinde bulabilirsiniz.

İyi bir göz makyajı için far nasıl sürülür?

Gölgeli göz makyajı için far nasıl sürülür?

Far Nasıl Sürülür? (Videolu Anlatım)

1. Göz makyajına başlamadan önce göz kapağınızın çizgi oluşturduğu kıvrım yerini belirleyin. Göz şekline göre bu çizgi bazen çok bazen de az belirgin olabilir ama herkesin göz kapağında bu çizgi vardır. Gözlerinizi yarım kapatarak göz kapağı çizginizi görebilirsiniz. Ayrıca iyi bir göz makyajı için göz farı fırçası kullanmak gerekir. Göz farı fırçaları farın daha iyi sürülmesini ve renk geçişlerinin daha etkili yapılmasını sağlar.

2. Teninize ve göz renginize uyan, göz makyajınızın bazını oluşturacak açık tonlarda bir far seçin. Bir fırça yardımıyla farı hareketli göz kapağına uygulayın.

Far Nasıl Sürülür? (Videolu Anlatım)

3. İkinci renk olarak kullanmak istediğiniz farı seçin. Bu aşamada baz olarak kullandığınız fardan biraz daha koyu bir ton seçmeniz doğru olacaktır.

4. Peki seçtiğimiz ikinci far nasıl sürülür? Öncelikle dikkat etmemiz gereken şey farklı tonda farlar uygularken fırçamızı temizlemek ya da başka bir fırça kullanmaktır. Aksi taktirde renkler birbirine karışır ve istediğimiz sonucu elde edemeyiz. İkinci farı göz kapağı çizgisini geçmeyecek şekilde fırça yardımıyla uygulayın.

5.  Gölgeli bir göz makyajı elde etmek ve bakışlara derinlik vermek için temizlenmiş fırça yardımıyla sürdüğümüz farı göz çukuruna doğru yayın. Bunu yaparken fırçayı gözünüzün dış kenarından içe doğru hareket ettirin. Bu sayede bu bölgede baz olarak kullandığınız far ile ikinci farı uyumlu bir şekilde birbirine karıştırarak makyajınıza derinlik katabilirsiniz.

6. En son kullandığımız fırçayla gözümüzdeki farı gözün dış kenarında bir üçgen oluşturacak şekilde yayıp alt göz kapağına geçiş yapın.

7. Far sürme işlemi bitti. Şimdi yaptığınız makyajı inceleyin. Fazla koyu olduğunu düşünüyorsanız kağıt peçeteyle hafif dokunuşlar yapıp makyajınızı hafifletebilirsiniz.

Smoky eye göz makyajı için far nasıl sürülür?

Far Nasıl Sürülür? (Videolu Anlatım)

1. Çekici ve etkileyici bakışlar için smoky eye göz makyajı yöntemini de deneyebilirsiniz. Bunun için öncelikle 4 farklı ton far seçmelisiniz. Bunun için yukarıdaki resimdeki renkleri önerebiliriz. Bir açık renk, bir orta kahve, bir koyu kahve ve bir siyah renk far. Seçtiğiniz bu tonların mat olmasına dikkat edin çünkü parlak farlar birbirine kolay kolay karışmaz ve istediğimiz doğal görüntüyü vermeyebilir.

2. İlk aşamada açık renk farı göz kapağınıza uygulayın. Bu far göz makyajımızın bazını oluşturacaktır.

3. Şimdi ise orta kahve tonundaki farı alın ve bu farı göz kapağı çizginizin üzerine çizgi şeklinde sürün. Yalnız bu çizginin kısa olması gerekir, dışa doğru uzatılmamalıdır.

4. Koyu kahve tonundaki farı aynı fırçayla üst ve alt göz kapağınıza sürün. Gözünüzün orta kısmına, göz bebeğinizin üstüne farın gelmemesine dikkat edin çünkü son olarak bu bölgeye aydınlatıcı etki yaratacak başka bir far sürmelisiniz.

5. Daha ince bir fırçayla siyah farı koyu kahve farı uyguladığınız bölgeye sürün. Daha ince bir fırça kullandığınız için alttaki koyu kahve tam olarak örtülmeyecektir.

6. Açıkta bıraktığınız göz kapağınızın orta bölümüne açık ve parlak tonda bir far sürüp bakışlarınızı aydınlatın. Bunu ince uçlu bir fırçayla sürmeye dikkat edin.

7. Son olarak yuvarlak uçlu bir fırçayla tüm makyajı hafifçe birbirine yedirip doğal bir hale getirin. İşte makyajınız tamam. Geriye bir tek rimel sürmek kaldı.

Bu yazımızda far nasıl sürülür sorusuna yanıt vermeye çalıştık, bir de şuna göz atın: Göz Şekline Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Kaynak

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •