Genç Gösteren Saç Kesimleri Nelerdir?

Makyaj ve giyimimiz kadar saç kesimimiz de bizi olduğumuzdan daha yaşlı ya da daha genç gösterebilir. Daha genç bir görünüm için doğru saç kesimi önemlidir. Genç gösteren saç kesimleri arasından kendinize uygun olanı seçip güzelleşin.

Genç Gösteren Saç Kesimleri

Hareketli kısa kesimler

Kısa saç kesimleri birkaç yaş gençleşmek için ideal kesimlerdir. Özellikle hareketli kısa kesimler hem saçlara hacim kazandırır hem de yüzü gençleştirir. Yalnız çok kısa saç modellerinden kaçının ve üst ve önlerin hacimli olmasına dikkat edin.

Küt kesimler

Omuz hizasında kesilen saçlar yüzün oval şeklini ortaya çıkarır. Uçları da hafif katlandırıldığında ya da dalgalandırıldığında daha hacimli ve havalı bir görünüm elde edilebilir. Bu saç kesimi ince telli saçlar için idealdir. Aynı zamanda çene hizasındaki küt kesimlerle de daha genç görünebilirsiniz.

Yarı uzun katlı kesimler

Uzun saçlardan vazgeçemiyorsanız yarı uzun katlı kesimleri tercih edebilirsiniz. Böyle tarz bir kesimdeki alın bölgesindeki perçemler yüzdeki küçük kusurları gizleyerek daha genç bir görüntü verir. Bu kesimlerde uzun perçemler de kullanabilirsiniz. Böylece göz çevresindeki ince çizgileri gizleyip bakışlarınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

Hareketli küt kesim

Omuz hizasında hafif dalgalı saçlar yüzü mükemmel bir biçimde çevreler.

Yarı uzun katlı kesim

Yüz hizasında dalgalı olan bu kesim yüzdeki küçük kusurları örterek daha genç gösterir.

Kısa saç kesimi

Bu şık kesim yüzün üst tarafını çevreleyerek bakışları öne çıkarır. 40 yaşından sonra alındaki çizgileri gizlemek için idealdir.

Dalgalı küt kesim

Genç gösteren saç kesimleri arasında dalgalı küt kesimi de sayabiliriz. Hareketli ve hacimli olan bu kesim yüzü gençleştirmek için ve canlandırmak için idealdir.

İlgili Yazılar: Hangi Yüz Şekline Hangi Saç Kesimi Gider?

Sosyal Medyada Paylaş
 • 41
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  41
  Shares