Göbeği Gizlemek İçin Hangi Elbise?

Göbeğiniz sizi rahatsız ediyor ve onu gizlemenin yollarını mı arıyorsunuz? Doğru elbiseyi seçerek bunu başarabilirsiniz. “Göbeği gizlemek için hangi elbise?” sorusunun cevabı Kırmızı Ojeli Kadın’da. Göbek birçok kadının kafasına taktığı bir sorundur. Neyse ki doğru seçimlerle göbeği saklamak ve hem dişi hem de formda görünmenin yolları var. Doğru elbiseyi bulabilmek için iç çamaşırı, elbisenin kumaşı, rengi ve kesimi konusundaki önerilerimizi keşfedin.

İç çamaşırı seçimi

Göbeği saklamak için birinci adım doğru iç çamaşırını seçmektir. İç çamaşırınızın bedeninize uygun olması şarttır. Hiçbir yerden etinizi kesmeyecek ama sizi iyi saracak bir iç çamaşırı seçin. Göbekli bayanlar özellikle de yüksek belli iç çamaşırlarını tercih etmelidir. Kış aylarında iyi saran bir atlet ve korse etkili külotlu çoraplar kullanmak da faydalı olacaktır. Bunlar göbeği olanlar için etkili çözümlerdir.

Kumaş seçimi

Bedenimizi daha ince göstermek için giydiğimiz elbisenin kumaşına dikkat etmeliyiz. Kalın kumaşlar bedenimizi inceltmekte ve göbeği gizlemekte etkilidir. Göbek kısmını daha belirgin hale getiren ince ve elastik kumaşlardan kaçınmalıyız. Yaz aylarında ise dökümlü ve hafif kumaşları tercih etmeliyiz. Ayrıca kumaşın mat olması da tercih edilir çünkü parlak kumaşlar vücut hatlarını belirginleştirir.

Göbeği gizlemek için model seçimi

Öncelikle belirmek gerekir ki çok yerden duyduğumuz, ince görünmek için bol giyinmeli düşüncesi her zaman doğru değildir. Bu bazen tam tersi bir etki yaratabilir. En ideali bol ve dar arasında ortayı bulmaktır.  Bedeninize uygun ve başka özelliklerinizi ortaya çıkarak klasik bir model seçilmelidir. Dekolte bölgenizi, uzun bacaklarınızı ya da yuvarlak poponuzu ön plana çıkaracak ve dikkati buralara çekecek bir model tercih etmeliyiz.

Göbeği gizlemek için hangi elbise

Göğüs altından genişleyen elbiseler göbeği gizlemek için bire birdir. Göbekli kadınlar için elbise seçiminde kol altından itibaren genişleyen trapez elbise modeli de etkili sonuçlar verir.

Göbeği gizlemek için hangi elbise

Kruvaze elbiseler de dekolte bölgenizi öne çıkararak ve belinizi vurgulayarak göbeği saklamak için idealdir.

Göbeği gizlemek için detaylara dikkat

Göbeği saklamak için seçtiğimiz elbisenin sade olmasında fayda vardır. Volan ve fırfır gibi karın bölgenize dolgunluk verip dikkati o bölgeye çekecek fazla detaylardan kaçınmalıyız. Bu tür detaylar göbeği gizlemekten çok öne çıkarır.

Renk seçimi

Elbette ki renk seçiminde kendimizi şımartmakta özgürüz. Yalnız koyu renklerin daha zayıf gösterdiğini de unutmayalım. Bu yüzden göbeği gizlemek için dolabımızda siyah bir elbise bulundurmayı ihmal etmeyelim. Bununla birlikte büyük desenlerden kaçınmakta fayda vardır. Göbeği saklamak için daha küçük ve zarif desenler tercih etmeliyiz. Son olarak da dikey çizgilerden uzak durmakta fayda vardır. Dikey çizgiler yanlara doğru gerildikçe hatlarımızı olduğundan geniş görünmesine yol açar ve daha fazla göbekli gösterir.

İlgili Yazılar: Kilolu Kadınlar İçin Giyim Önerileri

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •