Güçlü Bir Kadın Olmak İçin Ne Yapmalı?

İyi yönleri ve kusurlarıyla her kadın birçok erkeğin beğenisini kazanacak kadar çekicidir. Genellikle erkeklerin itaatkar ve kendine bağımlı kadınlardan hoşlandıkları söylenir. Oysaki erkekler iyi ve kötü günlerinde kendine destek olacak ve cesaret verecek kadınları tercih ederler. Erkekler ilişkide olduğu kadının bağımsız ve güçlü olduğunu görmekten hoşlanır.  Peki, güçlü bir kadın olmak için ne yapmalı? Bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Güçlü Bir Kadın Olmak İçin Ne Yapmalı?

Güçlü bir kadın olmak için ne yapmalı?

1. Güçlü bir kadın olmak için kendinize güvenin

Klişe bir söz gibi gelebilir ama her konudaki başarının sırrı kendine güvenmektir. Güçlü bir kadın olmak istiyorsanız işe kendinize güvenerek başlamalısınız. İyi bir temel oluşturmak için bu ilk ve en önemli adımdır. Hangi durumda olursa olsun kendi işinizi kendiniz halledebiliyor olmalısınız. Bir erkeğin gelip sizi kurtarmasını beklemeyin. Güçlü bir kadın erkeğin yardımını beklemez çünkü kendine güvenir.

2. Düşüncelerinizi savunun

Hayata bakışınızı ve düşüncelerinizi ifade etmekten çekinmeyin. Fikirlerinizi başkalarına kabul ettirmeye çalışmak ve herkesten daha iyi bildiğinizi göstermekten bahsetmiyoruz tabi ki. Demek istediğimiz fikirlerinizi öne sürmeyi ve bir konuya neden katılmadığınızı açıklamayı bilmelisiniz. Bakış açınızı destekleyecek görüşleriniz oluğunu göstermelisiniz. Kendisini ifade etmeyen pasif biri olmayın. Görüşlerinizi net bir biçimde ortaya koyamazsanız farkına bile varılmayan bir kadına dönüşürsünüz.

3. İletişim kurmayı öğrenin

Güçlü kadın, olumlu ya da olumsuz her koşulda iletişim kurabilir. Birine karşı hisleriniz varsa bunu ifade edebilmelisiniz. Bir şeyden rahatsızsanız ya da biri sizi üzecek bir şey yaptıysa bunu içinize atmayıp söylemelisiniz. İnsanlarla çatışmaya girin demiyoruz. Olay sıcakken düşüncelerinizi söyleyerek aradaki buzları eritmelisiniz. Böylece ilişkileri koparmadan sorunu çözüme ulaştırabiliriz. Güçlü bir kadın hiçbir şeyi yarına bırakmaz ve hemen çözme yoluna gider.

4. Kendinize önem verin

Başkalarından önce kendinize önem verin. Örneğin başka birini sevmeden önce kendinizi sevin. Kaldı ki, kendini sevmeyen başkalarını da sevemez. Kendi iyiliğiniz ve huzurunuz hayatınızda öncelikli olmalıdır. Ancak bu şekilde hayatla mücadele edip güçlü bir kadın olabiliriz.

5. Kendinizi diğer kadınlarla kıyaslamayın

Her kadın eşsizdir. Kendinizi diğer kadınlarla karşılaştırmayın. Bu kadından daha iyiyim şu kadından daha kötüyüm gibi kıyaslamalar yapmayın. Bu kıyaslamaların size olumlu getirileri olmaz. Ne başkasını ne de kendinizi küçümsemelisiniz. Gücünüzün ve yeteneklerinizin farkında olun ama bunu başkalarını ezmek için kullanmayın. Güçlü bir kadın başkalarını ezmez, aksine onları teşvik ederek pozitif enerji yayar.

6. Güçlü bir kadın olmak için hayallerinizi gerçeğe dönüştürün

“Bu imkansız” ya da “nasıl olacak” demeyin. Hayallerinizi gerçekleştirmek imkansız değildir, buna inanın. Önce bir durup neyi hayal ettiğinizi ve bunun için ne yaptığınızı düşünün. Kendinizi bir şeyleri bekleyerek yaşamaya mahkum etmeyin. Hayaller beklerken gerçekleşmez. Ancak harekete geçerek hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Çocukken, bisiklete binmeyi öğrendiğiniz gün veya doğum gününüz için en sevdiğiniz oyuncağın alındığı gün ne kadar mutlu olduğunuzu hatırlayın.  Bu mutluluk hissi hayatınızın bir hedefi haline gelmelidir. Hayallerinizi gerçekleştirdiğiniz gün her zamankinden daha güçlü ve mutlu hissedeceksiniz. Kısacası güçlü bir kadın olmak hayallerini gerçekleştirmektir.

İlgili Yazılar: Gerçek Bir Lady Olmak İçin Altın Kurallar

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •