Gündüz Kremi ile Gece Kremi Arasındaki Fark Nedir?

Gece kremimi gündüz kullanabilir miyim? Bu soruyu kendinize daha önce sorduysanız bu makaleyi okumanızı tavsiye ederiz. Cildinize iyi bakmak istiyorsanız, tüm kremlerin aynı özelliklere sahip olmadığını ve hepsinin eşit derecede etkili olmadığını bilmeniz gerekir. Kremler arasındaki farklar önemlidir. Kırmızı Ojeli Kadın’da gündüz kremi ile gece kremi arasındaki farkı öğrenin ve cildinize uygun bakımı uygulayın.

Gündüz Kremi ile Gece Kremi Arasındaki Fark Nedir?

Gündüz Kremi ile Gece Kremi Arasındaki Fark Nedir?

Gündüz kremi nedir?

Gündüz kremleri besleyici ve nemlendirici özellikleriyle öne çıkar. Gün içinde cildimizi korumaya ve yumuşatmaya yardımcı olurlar. Gündüz kremi cildinizi UV ışınlarından korumaya yardımcı olan aktif bileşenler ve güneş koruyucu içerir. Bu, geceleri gündüz kremini kullanmamanın nedenlerinden biri. Uyuduğunuz sürece UV ışınlarına maruz kalmazsınız. Aynı şekilde, gün boyunca cildimiz zararlı dış etkenlere maruz kalır. Güneş, hava kirliliği ve rüzgar gibi çeşitli etkenler hücrelerinize zarar verebilir. Gündüz kremi cildinizi çevrenin zararlı faktörlerinden korur çünkü içeriği una uygun şekilde oluşturulmuştur.

Öte yandan, hücresel yaşlanmaya karşı etkili olan kırışıklık önleyici kremler gündüz kremi yerine rahatlıkla kullanılabilir. Kırışıklık karşıtı kremler yaşlanma belirtilerini azaltmaya ek olarak cildinize iki temel koruma sağlar: kollajen ve elastin.

Gece kremi nedir?

Gece kremleri ise cildi onarma ve yenilemede etkilidir. Gündüz kremi cildi dış etkenlerden korurken gece kremi cildin hücre yapısını yeniler. Gece kremleri genellikle güneş kremi içermez, çünkü geceleri UV ışınlarına maruz kalmazsınız. Bu kremler, gün içinde kötü muamele görmüş cildin yenilenmesine yardımcı olan daha aktif bileşenler içerir. Gece için özel kırışıklık önleyici kremler vardır. Genellikle daha yoğundurlar ve cildinizi daha yumuşak ve daha sıkı hale getirerek yaşlanma belirtilerini azaltan daha aktif bileşenlere sahiptirler. Gece kreminin 40 yaşından itibaren kullanılması önerilir.  Bu yaş cildin daha fazla onarım ve bakıma ihtiyaç duyduğu yaştır. Antioksidan etkileri olan, C ve E gibi besinlerin yanı sıra, aloe vera, yeşil çay veya soya içeren bir krem ​​almanızı tavsiye ederiz.

Yaşlanma karşıtı gündüz ve gece kremi

Ciltte az ya da çok bulunan bir hyaluronik asit seviyesi ile doğarız. Hyaluronik asit cildimizin doğal bir parçasıdır. Bu asit sayesinde, cildin genç ve doğal olarak dolgun ve kırışıksız görünmesini sağlar. Günümüzde çoğu serum, maske, yaşlanma karşıtı gündüz kremi ile gece kremi gibi ürünler cildin yaşlanmasını önlemek için hyaluronik asit içerir. Cilde, cilt tipine bağlı olarak farklı kremler kullanılır. Örneğin 20’li yaşlarda nemlendirici gündüz ve gece kremi kullanmalı, 35-40’lı yaşlarda ise gece ve gündüz serumu ve kırışıklık karşıtı krem kullanmalı.

Sonuç olarak, gündüz kremi ile gece kremi aynı görünse de içeriklerinin aynı olmadığını bilmelisiniz. Bu iki krem ​​cildimizin farklı hedeflere ulaşmasına yardımcı olur. Gündüz kremi korumak ve nemlendirmek için yapılırken, gece kremi hücre yenilenmesi görevi görür. İki krem ​​arasındaki temel fark güneşten korunmadır: gündüz kremi cildi özellikle güneşin zararlarına karşı korur. Her bir kremin doğru kullanımı cildinize daha etkili bir şekilde bakmanıza olanak sağlayacaktır.

Gündüz Kremi ile Gece Kremi Arasındaki Fark Nedir? gibi daha fazla yazı okumak isterseniz Cilt Bakımı kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •