Güzel Bir Sırt İçin Ne Yapmalı?

Sırt, kadın vücudunun en baştan çıkarıcı ve şehvetli bölümlerinden biridir. Özellikle yaz aylarında, nemli, şekilli ve pürüzsüz bir sırt fark yaratır. Vücudun bu bölümünün güzelliğini korumak istiyorsanız düzenli olarak dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Sırtınızı daha çekici hale getirecek bazı güzellik ipuçlarımız var. Güzel bir sırt elde etmek için önerilerimizi takip edin.

Güzel Bir Sırt İçin Ne Yapmalı?

Güzel Bir Sırt İçin Ne Yapmalı?

1. Sırt lekeleri ve pürüzlerinin giderilmesi

Sırtınızdaki lekeler ve pürüzler çoğalıyor ve güvenle sırt dekoltesi kullanamıyorsanız sırtınız derin bir temizliğe ihtiyacı vardır. Sırtın temizliğini sağlamak için sırt haftada 1 kez keselenmelidir. Böylece kir ve ölü derileriden sırtınızı arındırabilirsiniz. Bununla birlikte haftada 1 kez de sırtınızı bir peeling ürünüyle ovalayarak temizlemelisiniz. Bu sayede gözeneklerdeki kir ve yağlar temizlenerek sivilce ve pürüzlerin oluşumu aza indirilir.  Bu peeling işlemi için kozmetik ürünü de almak zorunda değilsiniz. Doğallıktan yana iseniz peeling için deniz tuzu, şeker ya da kahve kullanabilirsiniz.

2. Sırtın nemlendirilmesi

Peeling işlemini uyguladıktan sonra sıra nemlendirmede. Güzel bir sırt için sırtınızı düzenli olarak nemlendirmelisiniz. Sırtınıza güvendiğiniz güçlü nemlendirme özelliğine sahip bir nemlendirici krem uygulayın. Böylece sırtınız cildi yumuşak, parlak ve sağlıklı görünür. Bununla birlikte sırtınızı beslemek ve derinlemesine nemlendirmek için doğal yağlar da kullanabilirsiniz. Doğal yağların nemlendirme ve besleme özelliklerinin yanında cildi yenileme, sıkılaştırma ve sivilce gibi cilt sorunlarını önleme özellikleri vardır. En iyi sonuç veren yağlar arasında şunları sayabiliriz:  zeytinyağı, argan yağı, badem yağı, jojoba yağı ve gül yağı.

İlginizi çekebilir: Badem Yağının Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir?

3. Beslenmeye dikkat

Bildiğiniz gibi, kötü bir beslenme cildiniz üzerinde olumsuz sonuçlar doğurabilir. Buna sırtın cildi de dahildir. Bu nedenle, pürüzsüz bir sırt için düşük kalorili gıdalardan oluşan ve yüksek oranda lif, antioksidanlar ve C ve E vitaminleri içeren dengeli bir beslenme tarzı benimsemelisiniz.  Bunlar cildi genç, esnek ve pürüzsüz hale getirmek için gerekli besinlerdir.

4. Güzel bir sırt için egzersiz

Sırt kasların çalıştırılması, güzel ve seksi bir sırt çok önemlidir. Bunun için düzenli egzersiz yapın. Sırt için yüzme, pilates, yoga ve bisiklet gibi aktiviteler oldukça etkilidir. Sırt kaslarınızı çalıştırarak şekilli ve sıkı bir sırta sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte sırtın güzelliğine gölge düşüren duruş bozukluklarını ve kamburluğu ortadan kaldırabilir.

5. Duruşun düzeltilmesi

Duruşunuza dikkat etmezseniz hiçbir bakım sırtınız güzel göstermeye yetmez. Doğru bir duruş için şunlara dikkat etmelisiniz:

1. Sırtınızı eğmekten kaçının ve eğilirken bacaklarınızı bükün.

2. Uzun süre oturmanız gerektiğinde sandalyenin rahat olmasına, belinizin sandalyeye tam olarak dayanmasına ve dizlerinizin kalçalarınıza dik açılı olmasına dikkat edin.

3. Uzun süre ayakta kalmanız gerektiğinde vücudunuzun ağırlığını tek bir tarafa vermeyin. Ağırlığınızı bir bacaktan diğer bacağa sık sık geçirin.

4. Güzel bir sırt için sırtı uyurken de korumak gerekir. En ideal uyku pozisyonu sırt üstü ya da yan cenin pozisyonudur.

Güzel Bir Sırt İçin Ne Yapmalı? gibi daha fazla yazı okumak için VÜCUT BAKIMI kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •