Güzellik İçin 8 Doğru Adım

Güzelliğinize gölge düşüren tüm kötü alışkanlıklarınızı bırakıp kendinize iyilik yapın. 8 doğru adımla cilt ve saç sağlığınızı destekleyin. Güzellik için 8 doğru adım Kırmızı Ojeli Kadın’da.

Güzellik için 8 doğru adım

Güzellik İçin 8 Doğru Adım

1. İkili makyaj temizliği

Uyguladığınız bakımın emilimini kolaylaştırmak ve hücre yenilenmesini artırmak için her akşam cildi iyice temizlemek gerekir. Cildinizin yüzeyindeki tüm kalıntılardan arındığına emin olmak için ikili makyaj temizliği yapın. İlk olarak makyaj temizleme köpüğü ya da  makyaj temizleme jeli ile yüzünüzü temizleyin. İkinci olarak, cildinizi doğal bir yağ, losyon ya da temizleme sütü ile tekrar temizleyin.

2. Cilt ve saç derisi masajı

Gündüz ya da gece bakım kreminizi 1-2 dakikalık masaj ile cildinize uygulayın. Saçlarınız için ise şampuanlama sırasında saç diplerinize masaj uygulayın. Bu, uyguladığınız bakımın emilimini kolaylaştırır, kan dolaşımını hızlandırır ve cildin esnekliğini güçlendirir. Saç derinize düzenli olarak masaj yaparak saçların uzamasına da etki edebilirsiniz.

3. Bitkisel boya ile saç boyama

Yeni nesil bitkisel boyalar, beyaz saçları kamufle etmenin yanında saçlara doğal bir ışıltı verir. Diğer boyalar kadar da yoğun ve kalıcı bir sonuç sunarlar. Bunlara ek olarak, çok daha az kimyasal madde içerdikleri için saç ve saç derisi sağlığını korurlar.

4. Göz çevresi bakımı

Bakımı çok sık ihmal edilen göz çevresi yüzün en ince ve en hassas bölgelerinden biridir. Bunun için de yaşı en çok gösteren bölgedir. İnce çizgilerin, şişkinliğin ve koyu renkli halkaların ortaya çıkmasını önlemek için en az günde bir kez göz çevresi bakımı uygulayın. Uyguladığınız gös çevresi bakımının daha etkili olabilmesi için ürünü buzdolabında saklayın.

5. Cildi nemlendirme

Yaşınız ve cilt tipiniz ne olursa olsun cildinizin nemini korumak en temel bakımdır. Cildin nemlenmesi ve ince çizgilerin giderilmesi için hyalüronik asit içeren krem ve serumlar kullanın. Çok kuru bir cildiniz varsa, güzellik rutininize besleyici bir bakım kremi de ekleyebilirsiniz.

6. Düzenli olarak fırça temizliği

Makyaj fırçaları düzgün temizlenmediğinde bakteri yuvası haline gelir. Fondöten, allık ve far fırçalarınızı haftada bir ılık suyla temizleyin. Bu önlem ile cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz.

7. Kozmetik ürünlerin son kullanma tarihine dikkat

Son kullanma tarihi birkaç hafta geçmiş olan kozmetik ürünler daha az etkili hale gelir. Birkaç ay geçmiş olanlar ise ciltte tahriş ve alerjiye sebep olabilirler. Bu nedenle  her ürünün son kullanma tarihini kontrol etmek çok önemlidir.

8. İpek yastık kılıfı kullanımı

İpek yastık kılıfı kullanarak hem cilt hem de saç sağlığınızı koruyabilirsiniz. Pamuk veya polyesterden farklı olarak, ipek çok daha az emicidir ve cildi çok daha az tahriş eder. Aynı zamanda saçtaki sürtünmeyi önleyerek saçların düğümlenmesini ve saç uçlarının çatallanmasını engeller.

İhmal edilmemesi gereken güzellik için 8 doğru adım ile daha sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

İlgili Yazılar: Cilde Zarar Veren Alışkanlıklar: 12 Büyük Hata

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •