Güzellik İçin Elma Sirkesi: 7 Farklı Kullanım Alanı

Elma sirkesi, sıklıkla mutfakta kullanılsa da sağlık ve güzellik için de çok faydalıdır. Bunun için, çeşitli ürünlere yığınla para harcamadan önce mutfaktaki sirkeden faydalanmakta fayda vardır. Çok para harcamadan genç ve güzel kalmak istiyorsanız elma sirkesine mutlaka başvurun. Güzellik için elma sirkesi kullanımı Kırmızı Ojeli Kadın’da.

Güzellik için elma sirkesi: 7 farklı kullanım alanı

Güzellik İçin Elma Sirkesi: 7 Farklı Kullanım Alanı

1. Güzel tırnaklar için elma sirkesi

Tırnakların daha beyaz ve parlak olmasını ve ojenizin daha kalıcı olmasını istiyorsanız oje sürmeden önce tırnaklarınıza bir pamuk yardımıyla elma sirkesi sürün. Etkili sonuç garantilidir!

2. Cilt temizliği için elma sirkesi

Yüzünüzü temizledikten sonra, ölü hücrelerin hepsinden kurtulmak için eşit miktarda elma sirkesi ve suyu karıştırıp yüzünüze pamuk yardımıyla uygulayın. Yalnız cildinizi lekelendirmemek için uygulamadan hemen sonra güneşe çıkmayın. Ayrıca çok hassas bir cilde sahipseniz bu uygulama sizin için önerilmez.

3. Yaşlılık lekeleri için elma sirkesi

Yaşlılık lekelerinden kurtulmak için eşit miktarda elma sirkesi ve soğan suyunu karıştırıp pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. 5 dakika beklettikten sonra cildinizi ılık suyla yıkayın. Yanma ve batmalara sebep olduğu için çok hassas bir cilde sahipseniz bu uygulama sizin için önerilmez.

İlginizi çekebilir: Yaşlılık Lekelerinden Kurtulmak İçin 5 Maske

4. Saç kabarması ve elektriklenmesi için elma sirkesi

Yıkamadan sonra saçlarınız kabarıyor ve elektrikleniyorsa durulama aşamasında banyo tasına bir tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyin. Bununla saçınızı durulayın. Bu sayede hem kabarma ve elektriklenme sorunu ortadan kalkar hem de saçlarınız daha canlı ve parlak olur.

5. Yüz losyonu olarak elma sirkesi

Gözenekleri sıkılaştırmak ve sivilceleri önlemek için eşit miktarda elma sirkesi ve gül suyunu karıştırıp yüzünüze uygulayın. Bu işlemi cilt temizliğinde sonra yapın ve kendiliğinden kurumaya bırakın.

6. Zayıflamak için elma sirkesi

Birçok ünlünün formda kalma sırları arasında elma sirkesi vardır. Bir bardak su içine bir çorba kaşığı elma sirkesi koyup sabah aç karına için. Yalnız hassas bir mide ve bağırsaklara sahipseniz bu yöntem sizin için uygun değildir.

7. Kepek için elma sirkesi

Kepek sorununuz varsa saçlarınızı durulama aşamasında banyo tasınıza yarım çay bardağı sirke koyup saçlarınıza dökün. Döktüğünüz suyun saç diplerinize geldiğine emin olun ve suyu saç diplerinize masaj yoluyla iyice yedirin. Bu sayede kepek sorununa çözüm bulabilirsiniz.

Güzellik için elma sirkesi kullanımı ülkemizde oldukça yaygındır. Alerjik reaksiyon göstermediğinizden emin olduktan sonra siz de bu doğal ürünü güzellik bakımınıza dahil edin.

İlgili Yazılar: Limon Yağı ile Güzelleşmek İçin 7 Doğal Tarif

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •