Hızlı Saç Uzatmak İçin Zencefil Kürü

Uzun ve güçlü saçlara sahip olmak istiyorsunuz ama ne yapsanız fayda etmiyor mu? Kırmızı Ojeli Kadın’da tam da size göre bir tarifimiz var: hızlı saç uzatmak için zencefil kürü. Doğal ve maliyeti düşük olan zencefil kürüyle hem saçlarınızı güçlendirip hızlı uzamasını sağlayabilir hem de saç dökülmesini önleyip hayallerinizdeki saça kavuşabilirsiniz. Zencefil kürünün faydaları nelerdir? Nasıl hazırlanır ve nasıl uygulanır? Hangi önlemleri almak gerekir? Hepsi Kırmızı Ojeli Kadın’da.

Hızlı saç uzatmak için zencefil kürü

Zencefil kürünün faydaları

Zencefil kürü saçlarımızı güçlendirerek hızlı uzamalarını sağlar ve saç dökülmelerini önler. Zencefil içeriği sayesinde saç diplerindeki kan akışını hızlandırarak saçların daha iyi beslenmesini ve buna bağlı olarak güçlenmesini sağlar. Saçlar güçlendikçe de saç dökülmesi ortadan kalkar. Zencefil kürünün renk açıcı özelliği de vardır. Bu kürü birkaç kez uygulayan kişilerin çoğu saçlarının biraz açıldığını ifade etmiştir.

Zencefil kürünün hazırlanışı

Zencefil kürünü hazırlamak çok basittir. İki uygulama yapabilmek için 500 gram zencefil köküne ihtiyacınız olacaktır. Zencefil köklerini soyup küçük parçalar halinde kesin. Öğütücüye bir bardak su ve zencefil parçalarını koyup öğütün. Zencefil suyunu elde ettikten sonra içine isteğe bağlı olarak biraz bal ve doğal yağlar ekleyebilirsiniz.

Zencefil kürünün uygulanışı

Elde ettiğiniz zencefil suyunu saç dipleriniz başta olmak üzere tüm saçınıza uygulayın. Kuru saç kalmamasına dikkat edin. Birkaç dakika saç diplerinize masaj yapın. Saçınızı havlu ya da bone yardımıyla sarıp 1 saat bekletin. Bekleme süresi dolunca saçlarınızı yıkayın.

Öneri ve önlemler

Zencefil güçlü bir bitki olduğundan saç diplerinizi tahriş edebilir ve yanma hissi verebilir. Bunun için saç dipleri hassas olan kişilerin hassasiyet durumuna göre bekleme süresini daha kısa tutması ya da kürü uygulamaması önerilir. Aynı sebeplerden dolayı zencefil suyunu gözlerinizden uzak tutmaya özen gösterin. Kürü uygularken gözünüze zencefil gelmemesi için başınızı arkaya doğru eğik tutmanızda fayda vardır. Saç diplerinizde bir ısınma hissi olması normaldir özellikle saçlarınızı yeni yıkadıysanız. Yalnız bu hissin yakıcı olmaması gerekir. Saç diplerinizin yandığını hissederseniz saçlarınızı bekletmeden yıkayın.

Hızlı saç uzatmak için zencefilden yararlanabiliriz. Peki doğal yollarla saç rengini nasıl açabiliriz? Saç Rengini Açmak İçin 4 Doğal Tarif

İlgili Yazılar: Hızlı Saç Uzatmak İçin Ne Yapmalı?

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •