İkizler Burcu Özellikleri Nelerdir?

İkizler burcu özellikleri, ikizler burcunun fiziksel özellikleri, sembolleri, sağlığı, meslekleri ve aşk hayatı. Hepsi Kırmızı Ojeli Kadın’da.

İkizler Burcu Özellikleri Nelerdir?

İkizler burcu özellikleri

İkizler burcu ya da yükseleni ikizler burcu kişiler o kadar hareketlidir ki her an her yerde olabilirler. Vaktinizin çoğunu sorular sormak ve bunlara cevaplar bulmakta geçirirsiniz. Merakınız ve zihinsel uyanıklığınız üst düzeydedir.

Zihinsel hareketliliğiniz sizi iyi çok iyi yerlere götürür ve günlük hayatınızı yoğun ve keyifli anlarla dolmasını sağlar. Hareketli olmak, yeni insanlarla tanışmak ve zihnini kullanmak ikizler burcu için en önemli şeylerdendir.

İkizler burcunu tanımlayan kelimeler

“Düşünüyorum” sözü meraklı ve hareketli olan ikizler burcunu temsil eden sözdür.

İkizler gergin, etkileyici, canlı, mizah dolu, köpüklü, eğlenceli, girişken, yetenekli, meraklı, bağımsız, çok yönlü, entelektüel, esnek, usta, yaratıcı, hayalci ve cazibelidir. Ancak bazen kaprisli, dağınık, tuhaf, yüzeysel, yetersiz, fırsatçı, dikkatsiz, bencil, kırılgan, ironik veya değişken olabilirler.

İkizler Burcu Özellikleri Nelerdir?

İkizler burcunun astrolojik özellikleri

Her burç, bazı gezegenlere yakın bazılarına uzaktır. Yakın olduğu gezegen o burcun efendisi olarak tanımlanır. Bu gezegen, o burcu yönetir ve kendini o burçta ifade eder. Yönetici gezegenden sonra burca en yakın olan gezegenin de burç üzerinde etkileri vardır. Bu gezegen, en yakın olan kadar olmasa da, burca gücünü ve enerjisini aktarır.

İkizler burcunu Merkür yönetir. Bu yüzden Merkür’ün özelliklerini taşır: kolay iletişim kurma, zihinsel işlemleme, kabiliyet ve ustalık ve bazen yüzeysellik ve duyarsızlık. İkizler burcu iletişim kurmada, aile ilişkilerinde, eğitimde çok başarılıdırlar.

İkizler burcunun grubu, modu ve enerjisi

İkizler burcunun grubu

Burçlar 4 element grubuna göre ayrılırlar: ateş, toprak, hava ve su. Terazi ve kova burcu gibi ikizler burcu da hava grubundandır. Hava grubu iletişimi ve paylaşımı temsil eder. Hava grubu burçlar konuşkan, dikkati dağınık, canlı, meraklı ve fikir doludur. Ancak hava elle tutulmaz bu yüzden fikirleri çoğu zaman gerçekleşemez çünkü ikizler burcunun dikkati kolay dağılır. Bir konudan diğer konuya atlarlar, aynı konuda konsantre olmakta zorlanırlar ve birkaç şeyle aynı anda ilgilenirler. Hava duyguları değil aklı temsil eder.

İkizler burcunun modu

Burçlar 3 farklı mod ya da biyoloji olarak ayrılırlar: kardinal burçlar, sabit burçlar, değişken burçlar. Element grupları gibi modlar da burçlara bazı özellikler aktarır.

İkizler, başak, yay ve balık burcu gibi değişken modlu bir burçtur. Değişken burçlar hızlıdırlar, sık sık değişirler ve çok derin düşünemeyebilirler. Ancak her yere uyum sağlarlar ve hoşgörülüdürler.

İkizler zihinsel yönden sabit değillerdir. Düşünceleri çok hızlı bir şekilde konudan konuya atlar.

İkizler burcunun enerjisi

Burçlar iki farklı enerji grubuna ayrılırlar: yin ve yang. Yin enerjili burçlar dışa dönük ve yayılmacıdırlar. Kendilerini kolayca ifade edebilirler ve genelde enerjik ve isteklidirler. Yang enerjili burçlar ise içe dönük, derin ve sakin yapıdadırlar. Boğa burcu yin enerjiye sahiptir.

İkizler burcu yang enerjisine sahiptir. Bir başka deyişle, dışa dönük, kendini kolay ifade eden, enerjik ve coşkuludur.

İkizler Burcu Özellikleri Nelerdir?

İkizler burcunun fiziksel özellikleri

İkizler burcunun gözleri parlak olur, hatları uyumlu ve ifadelidir. Yüzleri ve bedenleri incedir. Orta boy ile uzun boy arasındadırlar. Bacak ve kolları genelde uzundur. Bedenleri hafif ve sıkıdır.

Genel görünümleri inceliği ve hızı ifade eder. Kontrollü ama rahat görünürler. İkizler burcu bukalemun gibidir. Her ortama kolayca uyum sağlar ve ortama ya da ilgilerine göre görünüşlerini kolayca şekillendirebilirler. Sarı ve gümüş rengi ikizler burcunun renkleridir.

İkizler burcu ve sağlık

İkizler burcunun sağlığı hassastır ancak çok büyük sağlık sorunları yaşamaz. Sürekli zihinsel ve bedensel hareket halinde oldukları için yorgunluk ve uykusuzluk çekerler. Bazen astım gibi solunum yolları sorunları ya da gribal enfeksiyon gibi rahatsızlıkları yaşarlar.

Bunları önlemek için ikizler burcunun açık havada sık sık yürüyüşler yapması gerekir. Tabi, zamanı olursa!

İkizler burcu ve eğlence

İkizler zihnini uyandıran etkinlikleri sever: kart oyunları, monopoli tarzında kutu oyunları, satranç, gazete okuma, bulmaca. Konuşmak, dinlemek, aile ve arkadaşlarla buluşmak, kültürel geziler yapmak, müzik dinlemek, komedi gösterilerine gitmek, yeni insanlar ve bilgiler keşfetmek için tüm fırsatları yakalamak, ikizler burcu için keyif kaynağıdır.

İkizler burcunun sevdiği sporlar arasında, masa tenisi, badminton, dans, buz pateni, koşu, paraşüt gibi sporları sayabiliriz.

İkizler ve aşk

İkizler burcunda deneyim ve çeşitlilik arzusu ağır basar. İkizler insanı duygu insanı değil daha çok mantık insanıdır. Başkasının cazibesine çabuk kapılırlar ve sadakatsizliklerinin sonuçlarını çoğu zaman öngöremezler.  Onlara bunu sadakatsizlik olarak değil belki biraz sorumsuzluk olarak görüyorlar ve kendilerini suçlu hissetmiyorlar.

İkizler burçları için aşk oyunları aşkın kendisinden daha önemli. İlişkilerinde paylaşım, ortak ilgi alanları ve arkadaşlık ararlar. Bunları bulduklarında gözleri yeni heyecanlar aramaz. İkizler ile iyi bir aşk ilişkisi kurmak için kalabalık bir arkadaş grubuyla tatile gitmek, her hafta arkadaşlarını yemeğe çağırmak, sık sık gösteri izlemeye gitmek ve ortak ilgi alanlarınızla ilgili etkinliklere yeni insanları dahil etmek doğru olur.

İkizler burcu ve meslekler

İkizler sıkılmaktan nefret eder. Yaptıkları işin meraklarını tatmin etmesi ve yeni insanlarla paylaşım içinde olmalarını sağlaması gerekir. İkizler sevdiği ve eğlendiği işi yapar. Başka türlüsüne tahammül edemez. İkizler burcunun işi iletişim konusunda hareketli olması gerekir. Hızlı düşünüp hızlı kararlar alacağı işleri sever. İş araçları arasında telefon, tablet ve İnternet vazgeçilmezidir.

İkizler, iyi bir gazeteci, yazar, tüccar, satıcı, turizm acentesi işletmecisi, avukat, konferansçı, hostes, komedyen, fotoğrafçı, bilişimci, manken, sinema ve tiyatro oyunculuğu, dansçı, öğretmen, çevirmen, şair ve karikatürist olur.

İkizler burcu sembolleri

İkizler burcunu sembolize eden ülke ve şehirler

Ülkeler: Belçika, Hollanda, ABD, Mısır, Sardunya, Ermenistan

Şehirler: Londra, Plymouth, Cardiff, Melbourne, San Francisco, Nürnberg, Versay, Bruges.

İkizler burcunu sembolize eden taşlar, metaller ve mineraller

Akik, cıva, silikalar ve potas.

İlgili Yazılar: Burcunuza Göre En Güçlü Yanlarınız Nelerdir?

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •