İlk Randevunun İyi Geçmesi İçin Ne Yapmalı?

Aşkta hiçbir şey şansa bırakılmaz. İlk randevunun iyi geçmesi ve unutulmaz bir gün olması da şansa bırakılamaz. Peki ilk randevunun başarılı olması ve ileride gülümseyerek hatırlayacağınız bir gün olarak kalması için ne yapmalı? Birlikte keşfedelim.

İlk randevunun iyi geçmesi için dikkat edilmesi gereken

İyi uyuyun

İlk randevunuzdan önce iyi bir uyku çekin ki göz altı morluklarınız belirmesin, bakışlarınız yorgun görünmesin. Böylece ilk randevunuzda taze ve canlı görünebilirsiniz.

Kıyafetlerinizi hazırlayın

Kıyafetler ilk izlenim için çok önemli bir etkendir. İçinde güzel ve rahat hissettiğiniz bir kıyafet seçin. Böylece kendinize güveniniz artacaktır. Randevu gününde giyeceğiniz kıyafeti kirli sepetinde bulmamak için önceden hazırlığınızı yapın.

Sade bir makyaj yapın

Makyajınız da kıyafetiniz gibi sade ve doğal görünmeli. Yoğun far ve koyu renk rujlardan uzak durun. Yapaylıktan çok doğallıktan yana tercihler yapın. Sade bir makyaj ve hoş bir koku yeterli olur.

Vaktinde gidin

İlk randevunuzun iyi geçmesi için geç kalmayın. 10 dakikalık bir gecikmeniz olabilir. Yalnız yarım saat, bir saatlik bir gecikme ilk buluşmanıza gölge düşürebilir. Bu hem nazik bir davranış değil hem de ilk randevunuzun olumsuz bir havada başlamasına sebep olur.

Hayata pembe gözlüklerle bakın

İlk randevuya giderken gergin hissedebilirsiniz. Hatta aklınıza bin türlü felaket senaryosu gelebilir. Her şey kötü gitse de bunun ileride güleceğiniz bir anı olarak kalacağını hatırlayın ve rahatlayın. İlk randevunuza her şeye olumlu bakarak ve iyi vakit geçireceğinizi düşünerek gidin.

Sohbet açın

Buzları eritmek ve can sıkıcı sessizlikleri engellemek için ortaya sohbeti sürdürecek konular atın. Her şeyi ondan beklemeyin. Bu konuda tutuk bir insansanız önceden neler konuşabileceğiniz hakkında düşünebilirsiniz.

Eski sevgililerinizden bahsetmeyin

Aşk hayatınızı kendinize saklayın. En azında ilk görüşmenizde. Eski sevgililerinizi ve kusurlarını anlatarak karşınızdaki erkeğin gerilmesine sebep olursunuz.

Hakimiyeti kaybetmeyin

Alkol rahatlamayı sağladığı için birçok şeyi kolaylaştırabilir ancak gülünç durumlara da sokabilir. Ortamın gerginliğini almak için bir ya da iki kadeh içilebilir belki ama daha fazlasından kaçınmak gerekir.

İlgili Yazılar: Bunları Yapıyorsa Sizden Hoşlanıyor Demektir

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •