Kalın Bacaklar İçin Giyim Önerileri

Vücudumuzdaki bazı bölgeler diğerlerine göre bazen daha belirgin olabiliyor. Böyle bir durumda kıyafet seçiminde zorlanabiliyoruz. Kalın bacaklara sahipsek bazı şeylere dikkat ederek doğru kıyafetleri bulup bacaklarımızdaki belirginliği azaltabiliriz. Kalın bacaklar için giyim önerileri Kırmızı Ojeli Kadın’da.

Kalın bacaklar için giyim önerileri

Şık görünmenin püf noktası vücudumuza uygun kıyafetleri seçebilmektir. Vücudumuza uygun kıyafetleri seçebilmek için de vücut yapımızı iyi bilmemiz gerekir. Bacaklarımız kalın olabilir ama güzel omuzlara, çekici bir dekolteye ya da düz bir karna sahip olabiliriz. Tüm bunları değerlendirerek artı yönlerimizi eksi yönlerimizi gizleyecek şekilde öne çıkarabiliriz.

Kıyafet kesimi seçimi

Kalın bacaklara sahipseniz uzun ceketler bacaklardaki dolgunluğu kırmak için idealdir.

Paçaları düz kesim pantolonları tercih edin. Örneğin boru paça pantolonlar. Rahat olmak isterseniz daha geniş ama yine düz kesim pantolonları da giyebilirsiniz. Etek ve elbiselerde dizde ya da dizin biraz üstündeki dökümlü modellere öncelik verin. Bunlar bacaklarınızı daha uzun gösterir.

Pantolon ve eteklerin altına bacakların daha ince ve uzun görünmesi için topuklu ayakkabıları tercih edin. Topuklu ayakkabılar bacakları ince göstermek için idealdir. Yine de düz ayakkabılardan tümüyle vazgeçmeye gerek yok. Düz ayakkabı giydiğinizde üzerinize uzun bir tünik giyebilirsiniz.

Kalın bacaklar için bol kıyafetler hiç uygun değildir. Bol kıyafetlerden mümkün oldukça kaçının. Bunlar ne zayıf gösterir ne de fazlalıkları gizler. Aksine fazlalıkları daha da belirgin hale getirir.

Motif seçimi

Doğru kesimi bulmak yeterli değildir. Bacakları ince göstermek için doğru motifleri seçmek de önemlidir. Doğru motif ve doğru renk seçimiyle bacakların dolgun görünümünü hafifletebiliriz.

Öncelikle kareli ve yatay ya da dikey çizgili pantolonlardan uzak durmak gerekir. Bunlar bacakları olduğundan da geniş gösterir. Hareketli bir şey giymek isterseniz küçük desenli parçaları tercih edin. Örneğin küçük çiçekli bir pantolon.

Renk seçimine gelince, tek renk kıyafetleri tercih etmekte fayda vardır. Bu siyaha bürünmek anlamına gelmez. Yalnız açık ya da koyu tek renk kıyafetler ile bacaklar daha ince görünür. Ayrıca pantolon ve eteklerimizde sim, pul ya da boncuk gibi süslemelerden kaçınmak gerekir.

Kumaşı ince ve dar pantolonları dolabınızdan tamamen çıkarın. Her tür baskılı pantolonlardan, süper mini eteklerden ve açık renk külotlu çoraplardan kaçının. Bunlar bacakları daha belirgin hale getirir.

Aksesuar seçimi

Baştan aşağı vücudunuzu görüntüsünde önemli etkisi olan aksesuarları ihmal etmeyin. Üst bölgenizi öne çıkarıp dikkati bacaklarınızdan alacak aksesuarlar kullanın. Uzun kolyeler, kalın bilezikler ve büyük yüzükler tam size göre. Farkedilmeyecek kadar ince takılardan uzak durun.

Kalın bacaklar için çanta seçimi de çok önemlidir. Çantada da büyük boyutlar sizin için doğru seçimdir. Büyük çanta kullanarak vücudunuzun daha orantılı olmasını sağlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar: Kalın Bilekler İçin Giyim Önerileri

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •