Kalın Bilekler İçin Giyim Önerileri

Birçok kadın kalın bileklere sahip olmaktan rahatsızlık duyar. Bundan dolayı da onları saklamak ister ve giymek istediği birçok şeyden kendini mahrum eder. Halbuki durumu bu kadar abartmaya gerek yok çünkü kalın bilekleri fazla öne çıkarmadan da giyinebiliriz. Kısa ya da uzun etek ve elbiseler, pantolonlar ve ayakkabılar arasından kendimize uygun olanı seçerek bu küçük kusurumuzu dikkat çekmez hale getirebiliriz. Kalın bilekler için giyim önerileri Kırmızı Ojeli Kadın’da.

Kalın bilekler için giyim önerileri

Elbise ve etekler: doğru uzunluğu seçin

Kalın Bilekler için Elbise uzunluğu

Kalın bileklere sahip olmak hiç kısa giyemeyeceğimiz anlamına gelmez. Sadece doğru uzunluğu seçmek gerekir. Bileklerin kalınlığını öne çıkarmamak için diz üstünden en fazla bir karış üstte ya da diz seviyesindeki elbise ve etekleri tercih etmeli. Diz altında, baldırların tam ortasında biten elbise ve eteklerden kaçınmak gerekir çünkü bunlar bileklerin kalınlığını iyice vurgular. Bu boy ancak topuklu ayakkabı eşliğinde giyilirse bileklerin kalınlığı fazla öne çıkmaz.

Hangi Pantolonu giymeli?

Bol paça pantolon

Kalın bilekler için pantolon tercihi önemlidir. Müjde! Bugünlerde bileklerin kalınlığını ortaya çıkaran dar paça pantolonların modası geride kalmaya başladı. Boru paçalar, geniş paçalar, hatta ekstra geniş paçalar tekrar sahneye çıktı. Bunlardan rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken şey pantolonun paçasının kısa olmaması. Kısa paça pantolon giydiğinizde de mutlaka topuklu ayakkabı tercih edin.

Transparan ve danteller size göre

Kalın bilekler için transparanlar ve danteller çok ideal. Yer yer transparan ya da dantelli etekler, elbiseler ve pantolonlar bilekleri ince göstermek için idealdir. Örneğin ara ara transparan bölümleri olan uzun bir etek ya da dantelli hafif kabarık kısa bir etek.

Kalın bilekler için ayakkabı seçimi

Kalın Bilekler İçin Ayakkabı

Bilekleri ince göstermek için ayakkabıda babetlerden, bilekte bitip bilekleri kesen ayakkabılardan, bacaklarımızla zıtlık oluşturup daha kalın görünmesine sebep olan ince topuklardan ve ince uçlu ayakkabılardan uzak durmakta fayda vardır. Kalın bilekler daha zarif görünmesi için kare topukları tercih etmeli. Bu sayede hem rahat olabilir hem de zarif görünebilirsiniz. Ayrıca kemerli ayakkabılara da dikkat etmek gerekir. Bileklerinizi daha çok vurgulamamak için ayakkabıdaki kemerler ne çok ince ne de çok kalın olmalıdır. En ideal olanı orta kalınlıkta kemeri ya da kemerleri olan ayakkabılardır.

İlgili Yazılar: Kalın Bacaklar İçin Giyim Önerileri

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •