Kararan Koltuk Altı İçin Doğal Çözümler

Koltuk altlarına iyi bakılmadığı zaman kolsuz üstler giymek sıkıntıya sokabilir. Bu bölgenin rengi oluşan lekeler yüzünden koyulaşabilir ve estetik görünmeyebilir. Koltuk altının koyulaşması birçok sebebe bağlı olabilir. Neyseki bazı basit uygulamalarla bu bölgenin rengini açabiliriz. Kararan koltuk altı için doğal çözümler, Kırmızı Ojeli Kadın’da.

Kararan koltuk altı için doğal çözümler

Kararan Koltuk Altı İçin Doğal Çözümler

1. Koltuk altı koyulaşması için yulaf

Yulaf, koltuk altı lekelerini gidermek ve aynı zamanda bu alandaki cildi yumuşatmak için mükemmel bir yardımcıdır. Koltuk altı kararmasını gidermek için yulaf, limon ve bal ile hazırlanan peeling tarifini mutlaka deneyin.

1. kaşık toz yulaf, 1 kaşık bal ve 4’te 1 limonun suyunu bir kapta iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı koltuk altınıza sürüp 15 dakika bekletin ve ılık suyla durulayın.

2. Kararan koltuk altı için limon ve karbonat

Limon ve karbonat koltuk altı cildi aydınlatmak için en popüler doğal ilaçlardandır. Ölü derilerin oluşturduğu katmanı çıkarmak, ter ve kokuları azaltmak bu bakımı tereddütsüz uygulayabilirsiniz.

1 limonun suyu ve bir çorba kaşığı karbonatı karıştırıp koltuk altınıza hafif bir masaj şeklinde uygulayın. Cildi tahriş etmemek için bu işlemi tıraş ya da epilasyon işleminden sonra yapmayın. Yeni lekelerin oluşmaması için de bu işlemden sonra güneşe çıkmayın.

İlginizi çekebilir: Karbonatın Faydaları ve Kullanım Alanları Nelerdir?

3. Koyulaşan koltuk altı için yoğurt ve gliserin

Yoğurttaki laktik asit ölü derileri derinlemesine temizleyerek cilt renginin açılmasını sağlar. Yoğurdun bu etkisini artırmak için 2 çorba kaşığı yoğurda 1 tatlı kaşığı gliserin ve 1 limonun suyunu ekleyebilirsiniz. Bu karışımı koltuk altınıza uygulayıp 20 dakika bekletin ve ılık su ile yıkayın.

İlginizi çekebilir: Yüz İçin Gliserinli Maske Tarifleri

4. Kararan koltuk altı için şeker

Koltuk altı koyulaşması genellikle biriken ölü derilerden kaynaklanır. Bu sebeple bu derilerin temizlenmesi şarttır. Bunu bu bölgeye şeker ile peeling uygulayarak başarabilirsiniz.

2 çorba kaşığı toz şeker, 1 tatlı kaşığı karbonat ve bir portakalın suyunu karıştırıp koltuk altlarınıza masaj yoluyla uygulayın. 15 dakika bekletip ılık su ile yıkayın.

5. Koltuk altını aydınlatmak için patates

Patates cilt beyazlatma özelliğine sahiptir. Cilde zarar vermeden kararan koltuk altı rengini açabilir. Bunun için yarım patatesi rendeleyip koltuk altlarınızı bununla ovalayın. Gece boyunca patatesin suyu cildinizde kalsın. Ertesi gün bölgeyi ılık su ile iyice yıkayın.

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •