Kemik Erimesini Önlemek İçin Doğal Yöntemler

Kemik erimesi hastalığının oluşmasını önlemek için kemik sağlığınızı korumalı, kemik erimesini önlemek için doğal yöntemler tercih etmelisiniz. Kemik yapınızı güçlendirecek, bağışıklık sisteminizi daha güçlü hale getirecek doğal yöntemler ile kemik erimesi hastalığına yakalanma riskinizi minimuma indirmiş olursunuz. Kemiklerin kırılgan yapısını ortadan kaldıran ve içeriğinde yer alan mineral, vitamin ve antioksidanlar ile kemik sağlığınızı koruyacak bitkisel yöntemleri keşfedin.

Kemik Erimesini Önlemek

Kemik Erimesini Önlemek İçin Doğal Yöntemler

1 ) Kemik erimesini önlemek için doğal yöntemler arasında yer alan kuru erik tüketildiğinde kemik kas kütleniz artacak, kemik yapınız daha sağlıklı hale gelecektir. Kemik sağlığınızı korumak için gün içinde 5 – 6 kuru erik tüketmelisiniz.

2 ) Kemik yapısının ihtiyacı olan kalsiyumu sağlayacağınız süt ve süt ürünleri tüketmek kemik erimesini önlemek için doğal yöntemler arasında yer alıyor. İşlenmemiş süt ve süt ürünleri tükettiğinizde kemik yapınız için gerekli olan kalsiyumu sağlamış olursunuz.

3 ) Yüksek oranda kalsiyum içeren badem kemik sağlığınızı korumada en önemli faktörlerden biri olarak kabul edilir. Kemik yapınızın sağlığını korumak için gerekli olan kalsiyumu doğal yollardan alabilmek için kavrulmamış badem tüketmeniz gerekiyor.

4 ) Kemik erimesi için doğal yöntemler arasında yer alan ev aynı zamanda sindirim sisteminizin sağlığını da koruyan yoğurt, düzenli olarak tüketildiğinde kalsiyum ihtiyacınızı karşılayacak, kemik yağınızın daha güçlü olmasını sağlayacaktır.

5 ) Limon, çok etkili bir kemik dostudur. Kemiğin ihtiyacı olan C vitaminini sağlayabilmek için bol bol limonlu su tüketmeli, salatalarda ve yemeklerde limon kullanmalısınız. C vitaminini doğal yollarla almanız kemiklerinizin daha güçlü olmasını sağlayacaktır.

6 ) Kemik erimesi için doğal yöntemler arasında en önemli besin balıktır. Balık tükettiğinizde, kemik yapısında yer alan omega 3 ihtiyacınızı karşılamış olursunuz. Balık tükettiğinizde doğal yollardan omega 3 alacağınız için kemik kaslarınız daha güçlü ve kemik yapınız daha sağlıklı olacaktır. Balık tüketirken omega 3 bakımından zengin olan balık türlerinin tercih edilmesi çok önemlidir.

7 ) Kas ve kemik yapısını besleyen demir ve diğer minerallere sahip olan ıspanak, kemik erimesi için doğal yöntemler arasında yer alıyor. Ispanağı yeşil sebze olarak tüketebilir ve demir minerali oranının azalmasını önleyebilirsiniz. Yeşil sebze olarak tüketebileceğiniz, farklı tarifler ile yiyebileceğiniz ıspanak kemiklerinizin be kas yapınızın çok güçlü ve sağlıklı olmasını sağlayacaksınız.

8 ) Kan yapıcı özelliği bulunan pekmez tüketmek de kemik erimesi için doğal yöntemler arasında yer alıyor. Kemik erimesini önlemek için kemik kaslarını güçlendirici özelliği bulunan pekmez düzenli olarak tüketildiğinde hem kemik erimesine karşı tedbir almış olursunuz hem de kemik sağlığınızı korumuş olursunuz.

9 ) Kemik sağlığını koruyan ve kemik yapısını güçlendiren bir bitki olan kırıkkilit otu ile kemik erimesine karşı tedbir alabilirsiniz. Kemik erimesi oluşmasını önlemek adına kırıkkilit otunu bir demlik içine koyarak 5 dakika boyunca kaynatın. Kaynatma işleminden sonra 20 dakika soğumaya bırakacağınız demlenmiş kırıkkilit otunu düzenli olarak tükettiğinizde kemik yapınız ve eklem uçları daha sağlıklı olacak ve kemik erimesi oluşumu önlenecektir.

10 ) Kemiklerin ihtiyacı olan manganez minerali için ananas tüketmelisiniz. Kemik erimesi için doğal yöntemler arasında bulunan ananas tüketimi ihtiyacınız olan manganez mineralini karşılamanızı sağlayacaktır. Düzenli olarak ananas tüketimi ile kemik erimesine karşı tedbir almış olursunuz.

Kemik erimesini önlemek için doğal yöntemleri tercih ederek kemik yapınızın daha sağlıklı olmasını sağlayabilir, kemik erimesi riskini minimum seviyeye indirgeyebilirsiniz.  Kemik gelişimi ve sağlığı açısından ihtiyacınız olan mineralleri ve vitaminleri düzenli bir şekilde aldığınızda kemik yağınızı güçlendirmiş olursunuz.

İlgili Yazılar: Kemik Erimesi Belirtileri Nelerdir?

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •