Kilolu Gösteren Giyim Hataları Nelerdir?

Kilo fazlamız olmasa da bazı giyim alışkanlıkları kilolu gösterebilir. Bunu önlemek için, kilolu gösteren giyim hataları nedir? Birlikte keşfedelim.

Kilolu gösteren giyim hataları

Giyinmek hiç de kolay bir şey değildir aslında. Çok sayıda kesim ve desen arasında kendimize uygun olanını bulmak, doğru parçalarla kombinlemek ve sonucunda ince görünmek iyi bir gözlem ve doğru kıyafet seçimi gerektirir. Fiziksel yapımıza uymayan bazı kesimleri ve desenleri seçtiğimizde bedenimizi olduğundan daha kilolu gösterir.

Vücudu geniş gösteren motifler

Kilolu Gösteren Giyim Hataları

Büyük kareli ya da büyük çiçekli ve çizgili kıyafetler kilolu gösterir. Bu desenleri hayatımızdan tamamen çıkarmayacağız elbet ama bu desenlerin daha küçük ve ince olanlarını tercih etmemiz doğru olur.

Parlak kıyafetler

Özellikle özel gecelerde parıltılı ve saten kumaşlar tercih edilir. Yalnız bu tarz kumaşlar vücut kusurlarını hiç affetmez, daha da ortaya çıkarır. Bunun için parlak bir kıyafet giymek için vücut hatlarımızı iyi tanımamız gerekir. Parıltıları vücudumuzun ince olan bölümünde kullanıp diğer tarafı sade tutarak işin içinden çıkabiliriz. Örneğin kalçalarımız geniş üst kısmımız inceyse üstümüzün parlak altımızın daha sadece olmasına dikkat etmeliyiz. Böylece görüntüyü dengelemiş oluruz.

Volanlı, pileli ve fırfırlı kıyafetlere dikkat

Kilolu Gösteren Giyim Hataları

Volan ve pile gibi kıyafete eklenen detaylar kilolu gösteren kıyafetler arasında sayılabilir. Bu tarz detayları vücudumuzdaki  geniş bölümlerde kullanmamaya dikkat etmeliyiz. Örneğin büyük göğüsler için fırfırlı bir üst doğru bir tercih değildir. Bununla birlikte bu tarz detayları olan kıyafetleri daha sade parçalarla kombin etmek gerekir. Örneğin fırfırlı ya da volanlı bir eteği, sade ve üstümüze oturan bir üstle giyebiliriz.

Kayık yaka ve sıfır yakalar

Kilolu Gösteren Giyim Hataları

Kilolu gösteren giyim hataları arasında yaka tercihleri de vardır. Yaka ne kadar yüksekse bedeni bir o kadar geniş gösterir. Boynu ortaya çıkaran ve daha uzun gösteren V ya da geniş yuvarlak yakaları tercih etmek doğru olur. Yani dekolte vücudu daha ince ve zarif gösterir.

Yanlış ayakkabılar

Kalın bacaklara sahipsek bot ve çizmeler, bilek kısmında bandı olan ayakkabılar ya da dize kadar dolanıp bağlamak için ipleri olan sandaletlere temkinli yaklaşmak gerekir. Bu tarz ayakkabılar bacakları olduğundan kalın ve kısa gösterebilir.

Kilolu gösteren giyim hataları için şuna da göz atın: Zayıf Gösteren Kıyafetler Nelerdir?

Sosyal Medyada Paylaş
 • 26
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  26
  Shares