Kıyafete Çok Para Harcamamanın Yolları Nelerdir?

Aylık giderlerimizi azaltmanın en iyi yollarından biri kıyafete daha az para harcamayı öğrenmektir. Gardırobumuz demode ve eski gelmeye başladığında kıyafet alışverişine direnmek çok zor olsa da gereksiz harcamalarınızı azaltmanın yolları vardır. Bütün paranızı kıyafete yatırmak yerine birkaç tavsiyeye uyarak çok para harcamadan yeterli bir gardıroba sahip olun. Kıyafete çok para harcamamanın yolları Kırmızı Ojeli Kadın’da.

Kıyafete çok para harcamamanın yolları

1. Gardırobunuzun dökümünü çıkarın

Gardırobunuzda ne var ne yok kontrol edin. Bu biraz zaman alabilir fakat neye sahip olduğunuzu ve neye ihtiyacınızın olmadığını görmenin çok iyi bir yoludur. Bazı kıyafetlerimiz dolabın dip bir köşesinde uzun süre saklı kalır ve kaybettiğimizi ya da attığımızı düşünerek gidip yenisini alırız. Bunun için dolabımızda hangi kıyafetler olduğunu ara sıra gözden geçirmeliyiz. Böylece alışverişe çıktığımızda ihtiyacımız olan kıyafetlere odaklanabiliriz.

2. Moda düşkünü bir arkadaşınız olsun

Modaya ve kıyafete düşkün bir arkadaşın tavsiyeleri çok işe yarar. Onun sayesinde bir iki yıl moda olacak parçaları seçebilirsiniz. Böylece bir yılda modası geçip giyilmez hale gelecek kıyafetler için boşa para harcamaktan kaçınabilirsiniz. Ayrıca güzel kombinler yapabileceğiniz dolabınızda olması gereken temel parçaların ne olduğunu da arkadaşınızdan öğrenme şansınız var.

3. Alışverişinizi sezon sonu yapın

Sezon sonlarında çok güzel indirimler yapıldığını hepimiz biliriz. Bu dönemleri iyi değerlendirmek gerekir. Örneğin bahar kapıyı çalınca gelecek kış için uygun fiyata güzel bir manto alabilirsiniz. Böylece dolabınızı daha az parayla doldurabilirsiniz.

4. Gerçekçi olun

Bir şey sadece güzel olduğu için alınmamalıdır. Bazen bir bluzu çok güzel olduğu için alırız fakat gardırobumuzda onunla giyebileceğimiz hiçbir pantolon ya da etek bulamayız. Bazen de aldığımız o güzel kıyafeti giyebilecek bir ortam bulamayız. Bunun için alışveriş yaparken gerçekçi olmakta fayda vardır. Bir şey almadan önce neyle ve nerede giyebileceğimizi iyi düşünmeliyiz.

Kıyafete çok para harcamamanın yolları aslında çok basittir. Gardırobumuzun düzeninde biraz daha dikkatli olup sezon indirimlerini takip etmek ve biraz da iradeli davranmak yeterli. Birçok markanın indirimli ürünlerine Trendyol‘dan ulaşabilirsiniz.

İlgili yazılar: 

Aşırı Terleme Önleyici Giyim Önerileri

Turuncu Renk Elbise Nasıl Kombin Edilir?

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •