Koç Burcu Özellikleri Nelerdir?

Koç burcu özellikleri, koç burcunun grubu, fiziksel özellikleri, meslekleri, sağlığı, sembolleri ve aşk hayatı. Hepsi Kırmızı Ojeli Kadın’da.

Koç Burcu Özellikleri Nelerdir?

Koç burcu özellikleri

Koç burcu girdiği her ortamda ya da bulunduğu her koşulda ilk sırada olmak ister. Bu belirgin özelliği nedeniyle birçok kişi tarafından kibirli bulunur.

Başı her zaman dik, cesaretle ilerleyişinin avantajlarının yanında elbette dezavantajları da vardır. Cesurca ve hızla ilerleyişi bazen duvara çok sert çarpmasına neden olabilir. Böyle bir durumda, koç burcunun tüm cesareti, dürüstlüğü ve coşkusu kimsenin ondan beklemediği bir saldırganlığa, isyana ve kırılganlığa dönüşebilir.

Neyse ki, güçlü sezgisi, savaşçı yönü ve bitmeyen enerjisi sayesinde koç kısa sürede ayağa kalkar. Damarlarındaki kutsal ateş koç burcunu yeni ve riskli hedefler için tekrar atağa geçmesini sağlar.

Koç burcunu tanımlayan kelimeler

Bireyselci oluşu koç burcunun karakterini belirler.

Koç burcu, cesur, açık sözlü, coşkulu, dinamik, çok hızlı, dışa dönük, gösterişli, sıcak, maceracı, korkusuz, savaşçı ve rekabetçidir.

Ancak bazen saf, otoriter, bencil, sabırsız, dikkatsiz, bilinçsiz, patavatsız, çocuksu, öfkeli ve umursamaz olabilir.

Koç burcunun astrolojik özellikleri

Her burç, bazı gezegenlere yakın bazılarına uzaktır. Yakın olduğu gezegen o burcun efendisi olarak tanımlanır. Bu gezegen, o burcu yönetir ve kendini o burçta ifade eder. Yönetici gezegenden sonra burca en yakın olan gezegenin de burç üzerinde etkileri vardır. Bu gezegen, en yakın olan kadar olmasa da, burca gücünü ve enerjisini aktarır.

Koç burcuna en yakın gezegen Mars’tır. Mars koç burcunu yönetir. Güneş ise Mars’tan sonra en yakın gezegendir. Bu ikisi de koç burcu üzerinde etkiler bırakır.

Mars, koç burcuna savaşçı bir enerji, dinamizm, cesaret, cürret ve öfke verir. Güneş ise bireysellik, gurur, liderlik, sadakat ve bazen de kibir ve bencillik verir.

Koç burcunun grubu, modu ve enerjisi

Koç burcunun grubu

Burçlar 4 element grubuna göre ayrılırlar: ateş, toprak, hava ve su. Aslan burcu ve yay burcu gibi koç burcu ateş grubuna aittir Ateş grubu tutkuludur, ama tutkusu bazen şiddete dönüşebilir. Saldırganlığa meyilli ve öfkelidir. Kontrol edilmesi zor olduğu için tehlikelidir ve bazen düşüncesiz olabilir. Ateş hırsı , mücadeleyi, hükmetmeyi, cesareti ve aynı zamanda maneviyatı ve berraklığı temsil eder.  

Koç burcunun modu

Burçlar 3 farklı mod ya da biyoloji olarak ayrılırlar: kardinal burçlar, sabit burçlar, değişken burçlar. Element grupları gibi modlar da burçlara bazı özellikler aktarır.

Koç burcu, yengeç, başak ve oğlak burcu gibi kardinal burçlar arasındadır. Kardinal burçlar yaratıcı ve girişimcidir. Çoğu zaman bencildirler ve her zaman liste başında olmayı isterler. Bu sebeple koç burcu yüksek enerji ve fiziksel gücüyle cesurca hedefine doğru koşar.

Koç burcunun enerjisi

Burçlar iki farklı enerji grubuna ayrılırlar: yin ve yang enerjili burçlar dışa dönük ve yayılmacıdırlar. Kendilerini kolayca ifade edebilirler ve genelde enerjik ve isteklidirler. Yang enerjili burçlar ise içe dönük, derin ve sakin yapıdadırlar. Koç burcu yang enerjiye sahiptir. Yani dışa dönük, enerjik ve girişkendir.

Koç Burcu Özellikleri Nelerdir?

Koç burcunun fiziksel özellikleri

Koç burcunun çene, burun ve dudakları belirgindir. Koç, sıklıkla belirgin çene, burun ve ağız ile güçlü, açısal yüz özelliklerine sahiptir. Genelde orta boylu ve atletik yapılı, çoğunlukla sarı saçlı, ten rengi mat, kaşları kalkık ve baskın bir görünüm veren dik duruşludurlar. Kılık kıyafeti genelde dikkat çekicidir. Kırmızı rengi sık kullanırlar. Enerjik ve sportif bir tarzları vardır. Koç burcu sıradan görünmeyi pek sevmez.

Koç burcu ve sağlık

Koç burcunun ya da yükseleni koç olan kişilerin, yüksek enerjileri ve dayanıklılıkları sayesinde sağlık durumları genelde iyidir. Hareketi oluşları sebebiyle her türlü kazayla sık karşılaşmalarına rağmen dayanıklılıkları sayesinde bunları kolayca atlatabilirler.

Koç burcunun zayıf noktası kafasıdır. Baş ağrısı, migren ve yüzde oluşan rahatsızlıklara açıktır. Bu sebeple de bisiklet ya da motor kullanırken kask takmayı ihmal etmemeliler.

Koç burcu ve eğlence

Hız ve tehlike koç burcunu her zaman çekmiştir: kayak, sörf, akrobasi, motor, ata binme, araba yarışı, tenis, av, video oyunları, paraşüt, boks, tırmanış.

Koç burçları fiziksel ve ruhsal dengelerini sağlamak için açık havada yapılan etkinlikler yapmalıdır. Aksi takdirde, sabırsız ve öfkeli hale gelebilir. Çevresindekiler de bu ani ruhsal değişimlerine anlam vermekte zorlanır.

Koç rekabetçi bir ruha sahiptir. Yenmekten ve birinci olmaktan keyif alır. Bunun için yarış fırsatlarını kaçırmaz. Bu yüzden bir yarışa kazanma hedefi olmadan sadece katılmak için dahil olanları hiç anlamaz.

Enerjilerini harcamak için günlük olarak yürüyüş, tenis ya da aerobik gibi aktiviteler onlar için uygundur. Formlarını da bu hareketli yaşamları sayesinde korurlar. Bir koç burcu, ofiste saatlerce oturamaz. Arada hava alacak bir etkinlik yapmak isterler.

Koç burcu ve aşk

Koç burcu ya da yükseleni koç olan kişiler aşk hayatında tutkuludurlar. Kadın ya da erkek koç burcu sık sık ilk görüşte aşka maruz kalır ve aşk ilişkilerinde çok girişkendirler.

Koç, balık burcu gibi sadakatsiz değildir ancak cazibeye çok çabuk kapılırlar. İlişkisi varken birinin cazibesine kapıldıklarında genelde ya eyleme geçmeden ya da sonuca varmadan olay kapanır.

Koç aşkta çok tutkulu olmakla birlikte çok çabuk sıkılmaya eğilimlidirler. Koç hedefine ulaşmaktan ve fethetmekten keyif alır. Amacına ulaştıktan sonra gösterdiği o tutkulu davranışlar yerini ilgisizliğe bırakabilir. İlişkinin devam edebilmesi için karşı tarafın koç burcunun ilgisini tetikleyecek müdahalelerde bulunması gerekir.

Koç Burcu Özellikleri Nelerdir?

Koç burcu ve meslekler

Koç lider bir kişiliğe sahip olmakla birlikte yapacağı meslekler ona belirli bir özgürlük tanıması gerekir. Yoksa sinirli çok çabuk bozulur.

Koç, her şeyi inşa eder sonra her şeyi yıkar sonra da her şeyi daha da güzel bir şekilde inşa eder. Aynı yerde sabit kalamaz, bağımsızdır, sürekli yenilik ister.

Bağımsız, aktif, sabırsız ve hızlı karar alabilen koç burçları için şirket liderliği, üst düzey sporculuk,askerlik, polislik, itfaiyecilik, araba yarışçılığı, iş adamlığı ya da iş kadınlığı, savcılık, organizatörlük, kasaplık ve tamircilik ideal işlerdendir.

Koç burcunun sembolleri

Koç burcunu sembolize eden ülke ve şehirler

Ülkeler: İngiltere, Fransa, Almanya, Danimarka.

Şehirler: Marsilya, Floransa, Napoli, Birmingham, Krakow, Leicester, Capua, Verona.

Koç burcunu sembolize eden taşlar, metaller ve mineraller

Elmas, demir ve potasyum fosfat

İlgili Yazılar: Burcunuza Göre En Güçlü Yanlarınız Nelerdir?

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •