Kuru Saç Bakımı İçin 5 Öneri

Kadınlar için saçları çok önemlidir. Her kadın sağlıklı, güçlü ve ışıl ışıl saçlara sahip olmak ister. Çünkü saçlar sağlıklı olmadığı sürece kesiminin ve renginin ne olduğunun bir önemi yoktur. Kuru saçlar ne saçın kesimini ne de boyasını gösterebilir. Bunun için saçların acilen tedavi edilmesi gerekir. Size vereceğimiz 5 bakım önerisini uygulayarak saçlarınızın bakımlı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Sert, soluk ve kırık saçları artık kestirmek zorunda kalmayacaksınız. Kuru saç bakımı için 5 öneri Kırmızı Ojeli Kadın’da.

Kuru saçlarla mücadele: Kuru saç bakımı için 5 öneri

Saçlarınızı çok sık yıkamayın

Genelde tersini düşünürüz fakat saçları çok sık yıkamak iyi değildir. Uzun süre saçlarımızı sık aralıklarla yıkamak saç derimizin hassaslaşmasına ve kurumasına neden olur. Sağlıklı saçlar için uzmanlar saçları çok sık yıkamamayı, en az üç günde bir yıkamayı öneriyor. Saçlarımız bu yıkama düzenine alıştığında, saç derimiz kısa sürede yağlanmayacak ve saçımızdaki kırıkların görüntüsü düzelecektir.

Kuru Saç Bakımı

Saçlarınızı soğuk suyla durulayın

Sıcak su saç derisininin kurumasına neden olur. Kuru saçlar soğuk suyla durulanmalıdır. Soğuk su saç derimizi korur ve saçlarımızın daha parlak görünmesini sağlar.

Saçlarınızı düzleştirmekten kaçının

Saç düzleştiricinin çok sık kullanımı saçları yıpratır. Saç düzleştiricinin ısısı çoğu zaman 180 derecenin üzerindedir. Bu yüksek ısı saçlarımızı zayıflatır ve yıpratır. Hatta saçlarımız nemliyse ya da ıslaksa daha kötü sonuçlara neden olabilir. Bu yüzden saç düzleştirme işlemini en azında iki günde bire indirmenizde fayda vardır. Ayrıca her saç düzleştirme işlemi sırasında saçlarımızı ısıya karşı koruyan sprey kullanmayı ihmal etmeyi.

Kuru Saç Bakımı

A ve B5 vitaminleri alın

Saç sağlığımızda beslenmenin çok büyük etkisi vardır. A vitamini saçlarımızı güçlendirir ve korur. Bunun için balık gibi yağ asidi bakımından zengin gıdalar tüketin. Meyve, sebze ve kepekli tahıllar ve baklagillerde bolca bulunan B5 vitamini ise saç ve saç derisini nemlendirir.

Kuru Saç Bakımı

Hindistan cevizi yağı ile bakım yapın

Hindistan cevizi yağının faydaları saymakla bitmez. Hindistan cevizi yağı yüze ve vücuda uygulanabildiği gibi kuru saç bakımı için de etkili bir yağdır. Yağı saçlarınıza ve saç derinize uygulayıp bir saat bekletin. Saçlarınızın derinlemesine nemlendiğini hissedeceksiniz.

İlgili Yazılar: Güzel ve Sağlıklı Saçlar İçin Doğal Maskeler

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •