Limon Suyunun Faydaları: Aç Karına Limon Suyu

Formda kalmak ve sağlıklı olmak için sabah aç karına içtiğimiz kahve ya da çayın yerine limon suyu içmemiz yeterli. Vücudumuzun sağlıklı bir şekilde çalışması için aç karına içilen limon suyu mucize etkisi yaratıyor. Aç Karına içilen limon suyunun faydaları nelerdir? Birlikte keşfedelim.

Aç karına içilen limon suyunun faydaları

Aç Karına İçilen Limon Suyunun Şaşırtıcı Faydaları

Bağışıklık sistemi

Limon suyunun bağışıklık sistemi üzerinde sihirli bir etkisi vardır. İçeriğindeki C vitamini sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir. C vitamini antienflamatuar özelliğinin yanında demir emilimini artırır. Ayrıca mikroplara karşı koruma özelliği sayesinde vücudumuzu enfeksiyonlara karşı güçlendirmektedir.

İlginizi çekebilir: Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Vitaminler Nelerdir?

PH dengesi

Limon suyu asidiktir yalnız aç karına içildiğinde alkalik özellik gösterir. Bu özelliği sayesinde kandaki Ph derecesini yükseltir. Böylece vücut hastalıklara karşı daha dirençli hale gelir. Unutmayalım ki vücudun PH derecesinin hastalık ve sağlık sorunlarının temel nedenidir.

Detoks

Aç karına içilen limon suyunun faydaları arasında detoks özelliğini de sayabiliriz. Limon suyu sayesinde böbrekler kandaki toksinleri daha iyi süzebilir. Bu sayede toksinlerden arınan organlar daha iyi çalışır. Aç karına limon suyu içerek vücudunuza detoks yapmış olursunuz.

İlginizi çekebilir: Zayıflamak İçin Detoks Diyeti Nasıl Yapılır?

Cilt sağlığı

Yukarıda da değindiğimiz gibi limon suyu vücuttaki toksinleri atar. Bunu yaparken de cilt yüzeyinde sıkışıp kalmış olanlardan başlar. İçeriğindeki C vitamini sayesinde ciltte biriken tüm zararlı maddeleri temizler ve cildi daha canlı ve sağlıklı kılar. C vitamini aynı zamanda antioksidan görevi gördüğünden yaşlanma belirtilerini de geciktirmektedir. 2-3 hafta aç karına limon suyu tükettiğinizde cildinizdeki iyileşmeyi gözle görebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: C Vitamininin Cilde Faydaları: C Vitamini Maskeleri

Genel sağlık

Limon suyu için doğal içeceklerin arasında sağlık açısından en etkili olanı diyebiliriz. Limon suyu alkali, antioksidan ve enerji verici özellikleriyle kalp sağlığını korur ve kalp ve damar hastalıklarını önler. Kanserlerin çoğu asidik ortamda oluşur. Limon suyu vücudumuzda alkali bir ortam yarattığı için kanser hücrelerinin üremesini engeller.

İlginizi çekebilir: Sağlıklı Ve Güzel Yaşlanmak İçin Ne Yemeli?

Limon suyu tüketim önerisi

Genel sağlığınızı korumak için bir limonun suyunu bir bardak ılık suya sıkıp sabah aç karına için. Limonu sıkar sıkmaz içmeye özen gösterin çünkü C vitamini havayla temas ettiğinde kısa sürede etkisini kaybeder.

İlgili Yazılar: Benzediği Organa İyi Gelen Besinler

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •