Makyajsız Güzel Görünmek İçin Ne Yapmalı?

Makyaj, her ne kadar yüzümüzdeki küçük kusurları gizlemek ve yüzümüzü güzelleştirmek için harika bir yol olsa da ara sıra yüzümüzü dinlendirip hava almasını sağlamak için makyajsız gezmek de fayda vardır. Tabi ki cildimizi dinlendirdiğimiz bu günlerde de güzel görünmek isteriz. Makyajsız güzel görünmek için ipuçları veren yazımızı kaçırmayın.

Makyajsız güzel görünmek için ne yapmalı?

Cildinizi şımartın

Makyaj yapmasak da sabah akşam cildimizi temizlemek makyajsızken güzel görünmek için en önemli adımlardandır. Sabah akşam cildinizi cilt tipinize uygun bir temizleme sütü ya da cildi arındıran bir ürün kullanın. Böylece gün içinde cildinize yapışan tüm kir ve kalıntılardan arındırmış olursunuz. Cilt temizliğinden sonra cildinizi canlandırmayı da unutmayın. Bunun için cildinize uygun bir tonik uygulayın. Tonik ciltteki fazla yağı alır ve gözenekleri sıkılaştırır. Bu işlemin ardından cildinizi nemlendirici bir kremle nemlendirin. Unutmayın, nemsiz bir cilt daha yorgun ve daha yaşlı gösterir.

Dudak bakımını ihmal etmeyin

Dudaklarımız da soğuk ve güneşin etkisiyle zarar görür. Bunun için dudaklarımıza ayrı bir özen göstermeliyiz. Sağlıklı ve yumuşak dudaklar için peeling ve nemlendirme şarttır. Dudaklara peeling uygulaması için bir miktar toz şekere birkaç damla zeytinyağı karıştırıp malzemenizi hazırlayabilirsiniz. Bu karışımı dudaklarınıza uygulayıp dudaklarınızı ölü derilerden arındırabilirsiniz. Ardından dudaklarınızı gün boyu koruyabilecek bir nemlendirici uygulayın. Böylece dudaklarınız hem daha sağlıklı hem de daha dolgun görünür.

İlginizi çekebilir: Dudaklar İçin Ev Yapımı Peeling Nasıl Yapılır?

Bakışlarınıza anlam katan kaşlarınıza özen gösterin

Etkiyeciyi bakışlar için her zaman eye-liner ya da far kullanmak gerekmez. Bakışlarımızı etkili hale getirmenin yolu yüzümüzdeki ifade için çok önemli olan kaşlarınıza özen göstermekten geçer. Kaşlarımıza yüzümüze uygun bir şekil verip her taramalıyız. Kaşlarımıza besleyici bir yağ uygulayarak da hem sağlıklı hem de belirgin hale getirebiliriz.

İlginizi çekebilir: Kaşlar Nasıl Kalınlaştırılır? Adım Adım Kalın Kaşlar

Bebek cildiyle uyanmak için gece bakımı yapın

Her gece cilt dinlenip kendini yeniler. Bunun için tam da bu sırada cildimizi besleyecek ve nemlendirecek bakımı uygulamalıyız. Yatmadan önce yüzümüze cildinizin kolajen üretimini hızlandıracak kolajen arttırıcı bir nemlendirici uygulamalıyız. Bu sayede taze bir ciltle uyanabilirsiniz. Aslında makyajsız güzel görünmek çok da zor değil, sadece biraz bakım ve iyi bir uyku yeterli.

İlgili Yazılar: Para Harcamadan Güzel Olmak İçin Ne Yapmalı?

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •