Nemlendirici Krem Nasıl Seçilir?

Cildin erken yaşlanmasından kaçınmanın anahtarlarından biri cildi her daim nemli tutmaktır.Bu özellikle dış etkenlere en açık olan yüzün cildi için geçerlidir. Yüzümüzün cildini nemli tutmanın en iyi yolu cildimize uygun etkili bir nemlendirici krem ​​kullanmaktır. Ancak bu nemlendirici kremi doğru seçmek çok önemlidir. Nemlendirici krem nasıl seçilir? Kırmızı Ojeli Kadın’da.

Yüz için nemlendirici krem nasıl seçilir?

Nemlendirici krem seçerken göz önünde bulundurmamız gereken ilk şey, yüz ve vücut için ayrı bir nemlendirici almaktır. Yüzümüzün cildi daha ince ve daha narindir. Ayrıca vücudumuzun cildine göre dış etkenlere çok daha fazla maruz kalmaktadır. Bu yüzden yüzümüzün cildinin hyaluronik asit veya gliserin gibi güçlü nemlendiricilere, güneş koruyucuya ve onu güzel ve sağlıklı tutacak bileşenlere ihtiyacı vardır. Yüz için nemlendirici krem seçerken dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Nemlendirici Krem Nasıl Seçilir?

1. Cilt tipi

Her zaman cilt tipinize uygun ürünleri seçin. Kuru ciltler, karma veya yağlı ciltlerden daha fazla besine ihtiyaç duyar. İstenilen etkiyi sağlamak ve cildinizi gereğinden fazla takviyelerden kaçınmak için bu önemlidir.

2. Cilt yaşı

25 yaşından önce cildi sadece nemlendiren bir nemlendirici seçebilirsiniz. Ancak 25 yaşından sonra nemlendirici kreminizin içeriğinde yaşlanmayı yavaşlatan bileşenler olması önemlidir.

3. İklim veya mevsim

Tüm yılın sıcak olduğu ya da tam tersi çok farklı mevsimler olan bir bölgede yaşıyorsanız koşullara göre uyarlanmış bir nemlendirici seçmek önemlidir. Sıcak aylarda ürününüz daha hafif ve yoğunluğu az olmalıdır. Kışın ise daha yoğun bir krem ​​tercih edebilirsiniz çünkü kış aylarında cildimiz çok daha fazla kurur.

İlginizi çekebilir: Yaz İçin Nemlendirici Krem Nasıl Seçilir?

4. Gündüz ve gece

Gündüz kremleri, genellikle güneşten korunma ile birlikte kısa süreli etkileri olan besinler içerir. Gece kremleri, uyurken cildimizi onararak daha derine etki eden besinler içerir. Bu nedenle, gündüz için bir ürün ve gece için başka bir ürün seçmek çok önemlidir. Bu, cildinizi etkili bir şekilde nemlendirmenize yardımcı olur. Daha fazla bilgi için tıklayın: Gündüz Kremi ile Gece Kremi Arasındaki Fark Nedir?

5. Göz çevresi ve yüzün geri kalanı

Göz çevresi için bir nemlendirici ve cildin geri kalanı için başka bir nemlendirici seçmeniz gerektiğini unutmayın. Göz çevresindeki cilt çok daha ince ve hassastır ve bu nedenle şişliği, koyu halkaları ve mimik kırışıklıklarını azaltmaya yardımcı olan kokusuz kozmetikler seçilmelidir.

Nemlendirici Krem Nasıl Seçilir?

Vücut için nemlendirici krem nasıl seçilir?

Vücut için nemlendirici seçerken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

1. Cilt tipi

Yüz kremlerinde olduğu gibi, cildiniz kuru veya normalse farklı ihtiyaçları vardır. Bu yüzden cildin tipine uygun bir ürün seçmelisiniz.

2. Hızlı emilim

Bu özellik, kremin düzgün emildiğinden, cildi nemlendirdiğinden ancak bunu yağlı cilt hissini oluşturmadan sağladığından emin olmak için önemlidir.

3. Özel durumlar

Dermatit veya başka özellikler geliştirme eğilimi olan çok kuru ciltler, ciltte oluşan tahrişi iyileştirirken çok etkili bir nemlendirme görevi gören üre gibi maddeler içeren kremlere ihtiyaç duyar.

Uyarılar

Şiddetli akne, egzama, ciltte kızarıklık, dermatit vb. şikayetleriniz varsa nemlendiricinizi seçmeden önce dermatoloğunuza danışmanız önerilir. Uzman gerçekten sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlayacak ideal ürünü bulmak için sizi doğru bir şekilde yönlendirebilir.

Nemlendirici Krem Nasıl Seçilir? gibi daha fazla yazı okumak için CİLT BAKIMI kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •