Oğlak Burcu Özellikleri Nelerdir?

Oğlak burcu özellikleri, oğlak burcunun grubu, oğlak burçları fiziksel özellikleri, meslekleri, sağlığı, sembolleri ve aşk hayatı. Hepsi Kırmızı Ojeli Kadın’da

Oğlak burcu özellikleri

Oğlak burcu içe dönük ve soğuk bir yapıya sahiptir. Her zaman soğukkanlı ve kontrollü görünmeyi başarabilirler. Yavaş ve kontrollü hareketleriyle sağlam ve dengelidirler. Hırslı ve maneviyatları güçlü kişiliklerdir. Dıştan katı ve soğuk görünen oğlak burcu şefkatli ve sıcaktır.

Oğlak Burçları

Oğlak burcunu tanımlayan kelimeler

Oğlak burcunu özetleyen kelimeler iddialı, pratik ve sebatkardır. Oğlak ciddi, disiplinli, sabırlı, odaklı, düşünceli, hırslı, yetkin, yetenekli, çekingen, temkinli, berrak, inatçı, öngörülü, kararlı, içe dönük, istekli, çalışkan, sorumlu, ısrarcı, dürüst, gerçekçi, sadık, ahlaklı, sessiz, titiz, bağlı ve güvenilir kelimeleriyle tanımlanabilir. Ancak bazen zalim, antipatik, acımasız, bencil, soğuk, katı, şiddetli, donuk ve şüpheci olabilir.

Oğlak burcunun astrolojik özellikleri

Her burç, bazı gezegenlere yakın bazılarına uzaktır. Yakın olduğu gezegen o burcun efendisi olarak tanımlanır. Bu gezegen, o burcu yönetir ve kendini o burçta ifade eder. Yönetici gezegenden sonra burca en yakın olan gezegenin de burç üzerinde etkileri vardır. Bu gezegen, en yakın olan kadar olmasa da, burca gücünü ve enerjisini aktarır.

Oğlak burcunu Satürn ve mars yönetir. Satürn oğlak burcuna disiplin, sabır, sebat, titizlik, konsantrasyon, sorumluluk, hırs, sertlik, içe dönüklük özellikleri verir. Mars ise girişimcilik, direnç, cesaret, dinamizm ve gaddarlık özellikleri verir. Mars’ın bazı özellikleri, girişimci enerji, savaş, direnç, cesaret ve dinamizm gibi, aynı zamanda belirli koşullar altında despotizm ve zulüm olan Oğlak burcunda da bulunur.

Oğlak burcunun grubu, modu ve enerjisi

Oğlak burcunun grubu

Burçlar 4 element grubuna göre ayrılırlar: ateş, toprak, hava ve su. Boğa ve başak gibi oğlak burcu toprak grubuna aittir. Toprak grubu pratik, gerçekçi ve ayakları yere basan bir gruptur. Toprak sağlamlık, istikrar, sebat, somutluğa işaret eder. Toprak grubu burçlar işlerinin sonuna kadar giderler ve geri çekilmeyi hiç düşünmezler.  Sakin, yavaş ve soğukturlar ama dirençli olmakla birlikte demir gibi bir iradeleri vardır. Toprak grubu aynı zamanda dünyevi zevkleri, maddi ve duygusal rahatlık ve güvenlik duygularını temsil eder. Ancak oğlak burcu öfkesini uzun süre biriktirir ve öfke patlamaları çok şiddetli olur.

Oğlak burcunun modu

Burçlar 3 farklı mod ya da biyoloji olarak ayrılırlar: kardinal burçlar, sabit burçlar, değişken burçlar. Element grupları gibi modlar da burçlara bazı özellikler aktarır.

Oğlak burcu, Koç burcu, Yengeç ve Terazi gibi Kardinal modlu bir burçtur. Kardinal burçlar yaratıcı, girişimci, bencildir. Kendilerini çok düşünürler ve daima liste başı olmak isterler. Bununla birlikte kardinal bir burç olan oğlak dikkatli ve tedbirlidir. Yavaş ama büyük adımlar atar. İstediklerini elde etmeyi ve gücünü başkalarının üzerinde uygulamayı bilirler.

Oğlak burcunun enerjisi

Burçlar iki farklı enerji grubuna ayrılırlar: yin ve yang. Yin enerjili burçlar dışa dönük ve yayılmacıdırlar. Kendilerini kolayca ifade edebilirler ve genelde enerjik ve isteklidirler. Yang enerjili burçlar ise içe dönük, derin ve sakin yapıdadırlar. Oğlak burcu yin enerjiye sahiptir. 

Oğlak burcunun fiziksel özellikleri

Oğlak burcu ince ve kemikli bir yapıya sahiptir. Genellikle orta boyludur. Saçları ince telli, gözleri içe çökük ve bakışları ciddidir. Sert, sağlam, derin ve olgun bir görüntü verirler. Giyimi sade ve estetiktir. Oğlak burçları siyah, gri, yeşil ve kahverengi renklerini sever.

Oğlak burcu ve sağlık

Sağlık konusunda oğlak burçlarının önemli noktaları dizleri, kemikleri ve cildidir. Romatizma ve cilt hastalıkları konusunda dikkat etmeleri gerekir. Oğlak burcu kişiliğinde olduğu gibi hastalıklar konusunda da dirençlidir. Yağ, şeker ve alkolden uzak durdukları için genelde kilo sorunları yaşamazlar. Oğlak burçlarının yaşlılığı çoğunlukla sağlıklı geçer. 

Oğlak burcu ve eğlence

Oğlak için sakinliği ve yalnızlığı severler. Okumak ve bilgilerini genişletmek için kendilerine zaman ayırmaktan hoşlanırlar. Konsantrasyon, sabır ve titizlik gerektiren golf, bowling, jimnastik, uzun mesafe koşu, yürüyüş, yoga, kayak, tırmanış tam oğlaklara göredir. Satranç gibi çözülmesi zaman alan oyunlara da ilgi duyarlar. Müzik konusunda da daha çok sakinleştirici etkili melodileri severler.

Oğlak burcu ve aşk

Oğlak burcu ilişkilerde güven arayışı ve içe dönük kişiliği nedeniyle aşkta ilk adımı atmakta zorlanırlar. Oğlak burçları başarısızlıktan ve belirsizlikten nefret ederler bu yüzden ilgilerini belli etmeden önce beklemeyi tercih ederler. Bu yüzden beğendikleri kişiyi kaçırma riskleri yüksektir. Yavaş, sabırlı ve duygularını bastıran oğlak burcu ilişkisi ciddiye binmeden hislerini tam anlamıyla açığa vurmaktan kaçınır. Bu yüzden en geç evlenen burç olarak görülür. İleri görüşlü ve toplumda itibara önem veren olan oğlak burçları bakışlarını gerçekten hayranlık uyandıran, güven veren ve saygın kişilere yöneltir. Yani bir nevi kendi gibilerine. Tüm koşulları yerine gelirse oğlak burcu şefkatli, sadık ve sevgi dolu bir partner olur. İstediği şartları bulamadığı durumda sevgi bağının yerini kin ve katılık alır ve ilişkideki görevlerini yerine getirmez.

Oğlak burcu ve meslekler

Oğlak burçları iş hayatında sebatkar ve sabırlıdır. Yavaş hareket eder ancak yolun sonunda diğerlerinden yüksek yerlere gelir. Oğlak burçlarının en verimli ve başarılı dönemleri yaşlılık dönemleridir. Başarıyı şans ve girişimcilikle elde etmez. Onun başarısının sırrı ileri görüşlü olup çok çalışkan olmasındadır. Oğlak burcundan çok iyi bir yönetici, üst düzey bilim adamı, jeolog, arkeolog, dağcı, siyasetçi, finansçı, çiftçi, polis, avukat, yargıç, doktor, cezaevi görevlisi, tamirci, memur, eğitim bakanı, üniversite profesörü, bankacı, sigortacı, noter, kimyager, antika satıcısı olur.

Oğlak burcunun sembolleri

Oğlak burcunu sembolize eden ülke ve şehirler

Ülkeler: Hindistan, Meksika, Afganistan, Makedonya, Trakya, Orkney ve Shetland, Arnavutluk, Bulgaristan, Saksonya

Şehirler: Delhi, Oxford, Brüksel, Mexico City, Port Said, Gent, Konstanz, Mecklenburg ve başkentlerin tüm idari merkezleri.

Oğlak burcunu sembolize eden taşlar, metaller ve mineraller

Türkuaz, ametist, gümüş, kurşun, kalsiyum fosfat ve kalsiyum florin.

İlgili Yazılar: Burcunuza Göre En Güçlü Yanlarınız Nelerdir?

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •