Susam Yağı Bakımı Nasıl Yapılır?

Sakinleştirici, canlandırıcı ve koruyucu etkisiyle susam yağı harika bir güzellik ürünüdür. Susam yağını vücut bakımımızda güvenle kullanabiliriz. Olgun ciltlerde, sivilce izlerinde, kepek tedavisinde ve bunun gibi birçok amaç için susam yağına başvurabiliriz. Güzellik için susam yağı bakımı Kırmızı Ojeli Kadın’da.

Güzellik için susam yağı bakımı nasıl yapılır?

Susam tohum üreten bir bitkidir. Bu tohumlar yağ yapımında kullanılır. İri susam tohumlarından mutfakta kullanılacak yağ üretilirken küçük tohumlarından kozmetik amaçlı yağ üretilir. Elde edilen susam yağı, yağ asitleri, A ve E vitaminleri, bakır, kalsiyum, magnezyum, fosfor ve çinko bakımından çok zengin bir kaynaktır. Susam yağıyla vücudunuza yapabileceğiniz iyilikleri birlikte keşfedelim.

Susam Yağı Bakımı Nasıl Yapılır?

Olgun ciltler için susam yağı bakımı

Susam yağı cildin erken yaşlanmasına karşı etkili özelliklere sahip olduğundan, olgun ciltlerin günlük bakımı için çok uygundur. Ultra besleyici gücü ve A ve E vitaminleri hücreleri yeniler ve bu sayede zamanın getirdiği yaşlılık belirtilerine karşı koyar. Susam yağından daha fazla verimlilik almak için yaşlılık belirtilerine karşı etkisi bilinen gül suyuyla birlikte kullanılabilir.

Hassas ciltler için susam yağı bakımı

Susam yağı hassas ciltler dahil tüm cilt tipleri için uygun bir yağdır. Ciltteki kızarıklıkları ve tahriş olmuş bölgeleri rahatlatıcı ve yumuşatıcı etkisiyle tedavi eder.

Kuru ciltler için susam yağı

Kuru ciltler susam yağına bayılacak! Besleyici ve nemlendirici etkisi sayesinde kuru ciltleri yumuşatır ve ince çizgilerin görünümünü iyileştirir. Dahası içeriğindeki palmitik asitler deride koruyucu bir bariyer oluşturur ve linoleik asitler cildin suyunu kaybetmesini engeller ve hücreleri canlı tutar.

Sivilce izleri için susam yağı

Bazen sivilceler yok olsa da ardından iz ya da renk değişikliği bırakabilir. Onarıcı etkisi sayesinde susam yağı bu izleri yok eder ve ten rengini eşitler.

Çatlaklar için susam yağı

Susam yağı besleyici ve onarıcı etkisi sayesinde bacaklardaki, karındaki ya da göğüslerdeki çatlakları önlemede ve görünümlerini hafifletmede yardımcı bir yağdır. Banyodan sonra vücudumuza susam yağı sürüp çatlaklarla mücadele edebiliriz.

Kepek için susam yağı

Saç deriniz kaşınıyor ve kepekleniyorsa susam yağı bakımı sizin için çözüm olabilir. Saç diplerinize susam yağı uygulayıp masaj yapmak kepeklenme sorununu giderebilir. Susam yağını saç ve saç diplerine uygulayıp bir saat bekleterek de saç bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Yazılar: Limon Yağı ile Güzelleşmek İçin 7 Doğal Tarif

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •