Terazi Burcu Özellikleri Nelerdir?

Terazi burcu özellikleri, terazi burcunun grubu, terazi burçları fiziksel özellikleri, meslekleri, sağlığı, sembolleri ve aşk hayatı. Hepsi Kırmızı Ojeli Kadın’da

Terazi burcu özellikleri

Terazi burcu iletişim becerisi çok yüksek bir burçtur. Beğenilme arzusu yüksek ve titiz bir burçtur. Konsantrasyon düzeyi yüksek ve uyum becerisi çok iyidir. Narin, büyüleyici ve uzlaşmacı olan terazi burçları topluma nasıl uyum sağlayacağını bilirler. Bu yüzden bazen abartılı olmaktan çekinip kendini ifade etmekten biraz geri durur. Bulunduğu ortamdaki dengeyi böylece korumaya çalışır. Birleştirici ve eşitlikçi bir kişiliğe sahiptir. Terazi burçları şiddetten nefret eder bu yüzden ters giden şeyleri düzeltmek, gerginlikleri yatıştırmak için elinden geleni yapar.

Terazi Burçları

Terazi burcunu tanımlayan kelimeler

Diplomasi, saygınlık ve uyum terazi burcunu özetleyen kelimelerdir. Terazi burçları duygusal, büyüleyici, kibar, zarif, sadık, adil, seçkin, romantik, kültürlü, arkadaş canlısı, temiz, mükemmeliyetçi, düşünceli, sakin, düzenli, sosyal, sanatçı, estetik, hoşgörülü,  girişken, baştan çıkarıcı ve dengeli kelimeleriyle tanımlanabilir. Ancak bazen tereddütlü, zayıf, bencil, kırılgan, kararsız, çekingen, soğuk hatta duyarsız olabilirler.

Terazi burcunun astrolojik özellikleri

Her burç, bazı gezegenlere yakın bazılarına uzaktır. Yakın olduğu gezegen o burcun efendisi olarak tanımlanır. Bu gezegen, o burcu yönetir ve kendini o burçta ifade eder. Yönetici gezegenden sonra burca en yakın olan gezegenin de burç üzerinde etkileri vardır. Bu gezegen, en yakın olan kadar olmasa da, burca gücünü ve enerjisini aktarır.

Terazi burcunu Venüs ve Satürn yönetir. Venüs terazi burcuna beğenilme arzusu, uzlaşma, çekicilik, baştan çıkarma, sanatsal nitelikler aynı zamanda tembellik gibi özellikler verir. Satürn ise disiplin, titizlik, sebat, sabır, gerçekçilik aynı zamanda sertlik, duyarsızlık ve hırs verir.

Terazi burcunun grubu, modu ve enerjisi

Terazi burcunun grubu

Burçlar 4 element grubuna göre ayrılırlar: ateş, toprak, hava ve su. Kova ve İkizler gibi Terazi burcu da hava grubu burcudur. Hava iletişim ve paylaşım grubudur. Hava grubu burçları konuşkan, dikkati dağınık, canlı, meraklı ve fikir doludur. Ancak hava elle tutulamaz bu yüzden terazi burcunun fikirleri çoğu zaman gerçekleştirilemez. Bunun sebebi terazi burcunun dikkatinin çabuk dağılması, aynı anda birçok şeyle ilgilenmesidir.  Bununla birlikte hava grubu duyguları değil aklı ve mantığı ön planda tutar.

Terazi burcunun modu

Burçlar 3 farklı mod ya da biyoloji olarak ayrılırlar: kardinal burçlar, sabit burçlar, değişken burçlar. Element grupları gibi modlar da burçlara bazı özellikler aktarır.

Terazi burcu, Oğlak, Koç ve Yengeç burcu gibi kardinal burçlardandır. Kardinal burçlar yaratıcı, girişimci ama aynı zamanda bencildirler. Her zaman listenin başında olmak isterler. 

Terazi burcunun enerjisi

Burçlar iki farklı enerji grubuna ayrılırlar: yin ve yang.  Yin enerjili burçlar dışa dönük ve yayılmacıdırlar. Kendilerini kolayca ifade edebilirler ve genelde enerjik ve isteklidirler. Yang enerjili burçlar ise içe dönük, derin ve sakin yapıdadırlar. Terazi burcu yang enerjiye sahiptir.

Terazi burcunun fiziksel özellikleri

Terazi burcu düzgün ve ince yüz hatlarına sahiptir. Yüz şekilleri oval, boyları orta ya da uzundur. Gençlik yıllarında normal kiloda olsalar da ileri ki yaşlarda kilo sorunu yaşayabilirler. Genel olarak net, sakin, mesafeli, sempatik, nazik ve çekici görünürler. Giyim konusunda özenli bir burçtur terazi burcu. Kumaş, renk ve kombin seçimlerine çok dikkat ederler çünkü sonucun mükemmel olmasını isterler. Sevdiği renkler mavi ve kırmızıdır.

Terazi burcu ve sağlık

Sağlık konusunda terazi burcunun en önemli noktaları böbrekler ve mesanedir. Özellikle bu bölgelerin sağlığına dikkat etmelidir. Terazi burcunun her zaman genç ve iyi görünme endişesi sayesinde sağlıklarına dikkat ederler ve sağlıklı bir hayat yaşarlar. Ancak belirli bir yaştan sonra kilo almaya eğilimlidirler.

Terazi burcu ve eğlence

Terazi burcu şiddetten ve aşırı hareketten nefret eder bu sebeple yoğun sporlardan uzak durur. Ancak estetik yönü olan ve hava ile ilgili sporları severler. Tenis, buz pateni, jimnastik, dans ve yüzme terazi burcu için ideal sporlardandır. Bununla birlikte müzik, moda defileleri, akşam gezmeleri, lüks butik alışverişleri, mücevherler, okuma ve televizyon ilgi alanlarıdır. 

Terazi burcu ve aşk

Terazi için aşk olmazsa olmazıdır. Mutluluğu bulmasının yolu aşkı bulmasıdır. Ancak çoğu zaman aşk ile cezbetme arzusunu  birbiriyle karıştırabilirler. Terazi her zaman beğeni kazanma çabasında olduğu için partnerine yaptığı cilveler sevgiden mi yoksa normal hali mi ayırt etmek zordur. Terazi burcu ilişkilerinde romantik, şefkatli, keyifli ancak bazen aniden soğuk ve zalim olabilirler.

Terazi burcu ve meslekler

Terazi burçları sanat, estetik, lüks ve gösteri dünyasına çok iyi uyum sağlar. İletişim ve uyum yetenekleri yüksek olduğundan kendilerini ifade edebilecekleri işlerde başarılı olurlar. Terazi burcu çok iyi bir stilist, manken, tasarımcı, dansçı, animatör, avukat, hakim, müzisyen, dekoratör, şair, çiçekçi, yazar, şarkıcı, güzellik uzmanı, hostes, gazeteci, resepsiyonist ve sinema sanatçısı olur.

Terazi burcunun sembolleri

Terazi burcunu sembolize eden ülke ve şehirler

Ülkeler:  Japonya, Kanada, Çin, Güney Pasifik Adaları, Burma, Arjantin, Yukarı Mısır, Tibet

Şehirler: Lizbon, Viyana, Frankfurt, Leeds, Nottingham, Johannesburg, Anvers, Freiburg.

Terazi burcunu sembolize eden taşlar, metaller ve mineraller

Safir, yeşim, bakır, potasyum fosfatlar ve sodyum fosfatlar.

İlgili Yazılar: Burcunuza Göre En Güçlü Yanlarınız Nelerdir?

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •