Yay Burcu Özellikleri Nelerdir

Yay burcu özellikleri, yay burcunun grubu, yay burçları fiziksel özellikleri, meslekleri, sağlığı, sembolleri ve aşk hayatı. Hepsi Kırmızı Ojeli Kadın’da

Yay burcu özellikleri

Yay burcu lider, enerjik, aktif ve sosyal bir burçtur. Yay burcunun tutkusu ve bağımsız ruhu onu sürekli daha ileriye götürdüğü için takip etmesi zordur. İyimser ve dışa dönük olan yay burçları harekete ve özgürlüğe diğer burçlardan daha fazla ihtiyaç duyar. Bu özelliği yakınlarının ağzını yüreğine getirdiği olur ama yay burcu tüm fırtınalardan hiçbir şey olmamış gibi döner.

Yay Burçları

Yay burcunu tanımlayan kelimeler

Yay burçları organizatör, lider ve politikacıdır gibi kelimelerle özetlenebilir. Yay burcu karizmatik, ateşli, enerjik, sempatik, yardımsever, düzenli, neşeli, iyimser, dışa dönük, komik, doğrudan, büyüleyici, bağımsız, maceracı, açık sözlü, cesur, uyum sağlayan, ilginç, girişken ve özellikle de özgürlüğü seven bir burçtur. Ancak bazen kızgın, bencil, otoriter, tutarsız, sadakatsiz, acımasız, güvenilmez, bilinçsiz veya aşağılayıcı olabilir.

Yay burcunun astrolojik özellikleri

Her burç, bazı gezegenlere yakın bazılarına uzaktır. Yakın olduğu gezegen o burcun efendisi olarak tanımlanır. Bu gezegen, o burcu yönetir ve kendini o burçta ifade eder. Yönetici gezegenden sonra burca en yakın olan gezegenin de burç üzerinde etkileri vardır. Bu gezegen, en yakın olan kadar olmasa da, burca gücünü ve enerjisini aktarır.

Yay burcunun yöneticisi Jüpiter’dir. Jüpiter yay burcuna coşku, cömertlik, karizma, uyum kolaylığı, liderlik, ama aynı zamanda bazen abartı, kibir, aşırı güven özellikleri aktarır.

Yay burcunun grubu, modu ve enerjisi

Yay burcunun grubu

Burçlar 4 element grubuna göre ayrılırlar: ateş, toprak, hava ve su. Koç burcu ve aslan gibi yay burcu da ateş grubuna aittir. Bu burçlar çabuk alevlenir, coşkulu, açık sözlü ve dinamiktir. Çok tutkulu olan ateş grubu burçlarının tutkuları bazen şiddete, öfkeye ve saldırganlığa dönüşebilir. Ateş orantısız bir hırs, cesaret, savaşma isteği, hükmetme, fethetme ama aynı zamanda ruhsal bir yükselişe, aşırı berraklığa ve arınmış ruha işarettir.

Yay burcunun modu

Burçlar 3 farklı mod ya da biyoloji olarak ayrılırlar: kardinal burçlar, sabit burçlar, değişken burçlar. Element grupları gibi modlar da burçlara bazı özellikler aktarır.

Yay burcu, Balık burcu, İkizler ve Başak gibi değişken burçlardandır. Bunlar çok yönlü, değişen ve hızlı hareket eden burçlardır. Her yere nasıl iyi adapte olabileceğini bilirler, çok esnek ve hoşgörülüdürler. Yay burcu yaptığı etkinliklerde hevesli ve pratiktir. Keşiflere ve maceralara açık bir burçtur.

Yay burcunun enerjisi

Burçlar iki farklı enerji grubuna ayrılırlar: yin ve yang. Yin enerjili burçlar dışa dönük ve yayılmacıdırlar. Kendilerini kolayca ifade edebilirler ve genelde enerjik ve isteklidirler. Yang enerjili burçlar ise içe dönük, derin ve sakin yapıdadırlar. Yay burcu yang enerjiye sahiptir.

Yay burcunun fiziksel özellikleri

Yay burcu genel olarak güçlü, uzun boylu, hatları belirgindir. Karizmatik ve enerjik bir görüntü sergiler. Yay burçları özellikle otuzlu yaşlarda kilo almaya başlarlar. Giyimi rahat ve tutarlı kişiliğini yansıtacak şekildedir. Yay burçları indigo mavisi, kırmızı ve turuncunun tüm tonları severler.

Yay burcu ve sağlık

Sağlık açısından yay burçlarının en önemli noktaları ciğer ve bacaklarıdır. Bu sebeple alkol ve yağlı yiyeceklerden uzak durmalıdırlar. Enerjik ve güçlü görünüşleri gibi bağışıklık sistemleri de güçlüdür. Ancak aşırı yemek, seks ve hareket eğiliminde olan yay burçları vücutlarını kısa sürede yorabilirler. Yediklerini hareketli oluşlarıyla hızlı yakabilen yay burçları buna rağmen kilo sorunuyla çok sık karşılaşırlar.

Yay burcu ve eğlence

Yay burcu aşırı afkiftir. Tek başına ya da ortak yapılan spor ve aktiviteleri severek yaparlar. Hareketli ve hızlı olan tüm aktiviteler yay burcunun ilgisini çeker: futbol, basketbol, buz hokeyi, binicilik, motosiklet, kayak, tabanca veya tüfekle atış, atletizm, keşif gezileri, paraşütle atlama, avlanma, polo, araba yarışı. Farklı ülkeleri gezmek ve farklı kültürleri keşfetmek yay burcunun ilgi kaynağıdır.

Yay burcu ve aşk

Yay burcunun özgürlük duygusu her şeyden önce gelir. Bir ilişkiye hapsolma fikri bile onu kaçırmaya yeter. İlişkiyi ancak oyunun lideri olduğunda ve karşı tarafın sitemine maruz kalmadan istediği zaman uzaklaşabildiği koşuluyla kabul edebilir. Yay burcuyla sıkılmak imkansızdır. Yay burcun hem zihinsel hem de bedenen çok sık seyahat eder. Partneri bu gelgitlere ayak uydurabilirse uzun soluklu bir ilişki yaşayabilirler. Yay burçları da sadık olabilirler ancak uzağa gittiklerinde bu pek mümkün değildir.

Yay burcu ve meslekler

Yay burçları her şeye iyimser bakarlar ve çok girişkendirler. Cazibesini ve cesaretini çok iyi kullanırlar ve her zaman daha fazlasını isterler. Hareket ve değişim arzusu çok yönlü bir hayat yaşamasına olanak verir. Sürekli aynı işi yapması yay burcundan beklenemez. Ani kararlarla köklü değişiklikler yaparlar. Yay burçlarından iyi bir pilot, taksi şoförü, jokey, tüccar, uluslararası iş adamı, komedyen, politikacı, organizatör, şirket yöneticisi, asker, öğretmen ve sosyolog olur.

Yay burcunun sembolleri

Yay burcunu sembolize eden ülke ve şehirler

Ülkeler: İspanya, Avustralya, Macaristan, Güney Afrika, Arabistan

Şehirler: Stuttgart, Toledo, Budapeşte, Köln, Avignon, Sheffield, Napoli, Toronto.

Yay burcunu sembolize eden taşlar, metaller ve mineraller

Topaz, kalay, silika, potasyum klorür.

İlgili Yazılar: Burcunuza Göre En Güçlü Yanlarınız Nelerdir?

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •