Yengeç Burcu Özellikleri Nelerdir?

Yengeç burcu özellikleri, yengeç burcunun grubu, fiziksel özellikleri, meslekleri, sağlığı, sembolleri ve aşk hayatı. Hepsi Kırmızı Ojeli Kadın’da.

Yengeç Burcu Özellikleri

Yengeç Burcu Özellikleri

Yengeç burcunun hayalci, nostalji düşkünü ve anneye ve aileye bir yapısı vardır. Sezgisi güçlü, dışarıya karşı varlığını koruyan ve savunan, zengin bir içsel hayatı olan, verimli hatta sonsuz bir hayal gücüne sahip, gereksiz risklerden kaçınan, güvenlik içinde olmayı seven, karşısındakine güvenmeden asla içini açmayan, geçmişine bağlı bir burçtur.

Yengeç burcunu tanımlayan kelimeler

Yengeç burcunun hisleri kuvvetlidir ve güvenlik duygusu her zaman ağır basar.

Yengeç duygusal, huzurlu, yaratıcı, hassas, sadık, esnek, koruyucu, masum, cömert, romantik, şefkatli, hayalci, hoşgörülü ve adanmış bir burçtur.

Ancak bazen çekingen, zor, pasif, bağımlı, inatçı, karamsar, eski moda ve tembel olabilir.

Yengeç burcunun astrolojik özellikleri

Her burç, bazı gezegenlere yakın bazılarına uzaktır. Yakın olduğu gezegen o burcun efendisi olarak tanımlanır. Bu gezegen, o burcu yönetir ve kendini o burçta ifade eder. Yönetici gezegenden sonra burca en yakın olan gezegenin de burç üzerinde etkileri vardır. Bu gezegen, en yakın olan kadar olmasa da, burca gücünü ve enerjisini aktarır.

Yengeç burcunu Ay yönetir ve Jüpiter’e de yakın olduğundan bundan da etkilenir.

Ay yengeç burcuna hassasiyet, hayal gücü, sezgi, nostalji, içsel zenginlik ama aynı zamanda tembellik, dikkatsizlik, değişken ruh hali, ve kapris gibi özellikler yansıtır.

Jüpiter ise cömertlik, konfor düşkünlüğü, ve toplum içine rahat bir şekilde dahil olabilme gibi özellikler aktarır.

Yengeç burcunun grubu, modu ve enerjisi

Yengeç burcunun grubu

Burçlar 4 element grubuna göre ayrılırlar: ateş, toprak, hava ve su. Akrep ve balık gibi yengeç burcu su grubuna aittir. Su grubu burçlar gizli, sezgisel ve duygusal varlıklardır, başkalarının görmediğini hissederler. Bununla birlikte, gerçekçilikten biraz uzaktırlar, bu zor ve materyalist dünyaya uyum sağlamakta zorlanırlar. Su grubu, verimli, yaratıcı, hayalci, sanatçı, ilgisiz ama aynı zamanda tembel, hassas, duygusal ve aşırı duyarlı özellikler taşır. Bu gruba ait burçlar nazik ve empati duygusuna sahiptir, ancak zarar gördüklerinde veya tehlikede olduklarında saldırgan olabilirler.

Yengeç burcunun modu

Burçlar 3 farklı mod ya da biyoloji olarak ayrılırlar: kardinal burçlar, sabit burçlar, değişken burçlar. Element grupları gibi modlar da burçlara bazı özellikler aktarır.

Terazi, oğlak ve koç gibi yengeç burcu kardinal burçlardandır. Kardinal burçlar  yaratıcı ve girişimcidir. Bencil olma özelliğine sahiptirler, kendilerini çok fazla düşünürler ve daima listenin başında olmak isterler. Bununla birlikte kardinal modunun etkisi burçlara göre değişebilir. Kardinal moduna sahip yengeç burcu sessiz ilerler ve yolun serbest olduğunu gördüklerinde arzu ettikleri şeyin üzerine atlar.

Yengeç burcunun enerjisi

Burçlar iki farklı enerji grubuna ayrılırlar: yin ve yang. Yin enerjili burçlar dışa dönük ve yayılmacıdırlar. Kendilerini kolayca ifade edebilirler ve genelde enerjik ve isteklidirler. Yang enerjili burçlar ise içe dönük, derin ve sakin yapıdadırlar. Yengeç burcu yin enerjiye sahiptir.  Yani daha çok içe dönük, sakin ve derindirler.

Yengeç burçları

Yengeç burcunun fiziksel özellikleri

Yengeç burçları genel olarak yuvarlak hatlara sahiptir. Saçları koyu renk, ince telli ve çok sık değildir. Burnu küçük, çenesi yuvarlak ve belirgindir. Ten rengi çoğunlukla solgundur. Kısa ya da orta boylu olurlar. Hareketlerinde nezaket vardır. Giyimi güven vericidir. En çok beyaz ve siyah renklerini tercih eder.

Yengeç burcu ve sağlık

Yengeç burcunun sağlık konusunda önemli bölgeleri mide ve göğüstür. Yengeç burcunun sağlığı genellikle iyidir ancak fiziksel aktivite eksiği vardır. Bu sebeple kilo sorunu çok sık görülür. Bununla birlikte aşırı hassasiyeti ve duygusal durum değişiklikleri nedeniyle mide ağrıları, endişe, gözyaşına sıkça maruz kalırlar. Tek ihtiyacı her durumda psikolojik dengelerini korumayı öğrenmektir.

Yengeç burcu ve eğlence

Yengeç burcunun en önemli ilgi kaynağı hayatını çevreleyen şeyleri iyileştirmektir: evini, bahçesini, iç dekorasyonunu, mobilyalarını, biblolarını… Pazar günlerini antika mağazaları ya da mobilya mağazaları gezmeyi sever. Bunun altında yatan sebep ise yengeç burcu ailesini ve evini güven ve uyum kaynağı olarak görmesi ve geçmişe duyduğu ilgidir.

Tamir işleri, bahçe işleri, mobilya restorasyonu yengeç burcu erkeği için keyif kaynağıdır. Yengeç burcu kadınları ise örgü, işleme, dekorasyon, yemek ve tatlı yapmaktan hoşlanırlar.

Yengeç burcu ve aşk

Yengeç burçları sevilme ve takdir edilme arzusuyla yaşamaktadır. Aşırı duygusal olan yengeç büyük aşkı arar. Ancak büyük aşkını bulması biraz zaman alabilir çünkü yanlış yapma endişesiyle her zaman şüpheli ve temkinli davranır.

Yengece göre en ufak bir sevgi belirtisi ya da tam tersine duyarsızlık, dramatik sonuçların yanı sıra neşeli ve keyifli sonuçlar doğurabilir. Hayalini kurduğu şeylerin az bir kısmının bile gerçekleşmemesi onu büyük hayal kırıklığına uğratabilir.

Aslında aşk konusunda yengecin iki farklı karakter tipi vardır. Bunlardan biri ilişkide tehlike hissettiği anda kabuğuna çekilip ve mümkün oldukça çıkmayan diğeri ise kaprisli, karamsar ve dengesiz davranışlarıyla ilişkinin gerçeğini idrak edemeyen. Bu iki hali de fazla duyarlılıktan kaynaklanmaktadır. Ancak bu aşırı güven ihtiyacını biraz dizginleyebildiğinde yengeç çok keyifli, şehvetli ve sadık bir partnerdir. Kadın ya da erkek yengeçten iyi bir eş olur.

Yengeç burcu ve meslekler

Çok temkinli olan yengeç burçları bir işe atılmadan doğru zamanı kollar. O zamanın geldiğini anladığında da hiçbir şey onu durduramaz.

Yengeç burçlarının projeleri genellikle arazi alanları ve geçmişle ilgilidir. Yengecin güven duyma arayışı ve endişeleri bir işte öncü olmasını engellemez. Doğru yer ve doğru zamanı bulduğunda iyi bir lider olur.

Yengeç yerleşik hayatı sever ve güvende hissetmek için çevresinin yanında olmasına ihtiyaç duyar. Bununla birlikte sanat, edebiyat, müzik, sinema ve tiyatroda harikalar yaratabilir hatta bu sayede ünlü de olabilir.

Kendini biraz bırakmayı bildiğinde sempatisiyle insanları etkileyebileceği otel ve catering işletmeciliğinde de başarılı olabilir.

Bununla birlikte, bilinmeyene ilişkin korkularını ve yerleşik yaşam tarzına olan arzusunu bir kenara bırakırsa, aydaki hareketlilik ve değişim ilkesiyle ilişkili Su elementi özellikle uzun yolculukları, deniz aşırı seyahatleri, uzak ve egzotik ülkeleri keşfetmesini sağlar.

Otelcilik, restoran işletmeciği, emlakçılık, noter, şirket müdürlüğü, muhasebecilik, aktörlük, denizcilik, dalgıçlık, tarihçi, antika satıcılığı, sosyal hizmet uzmanlığı, müzisyenlik, yazarlık ya da şairlik yengeç burcuna uygun mesleklerdir.

Yengeç burcunun sembolleri

Yengeç burcunu sembolize eden ülke ve şehirler

Ülkeler: Hollanda, İskoçya, Kuzey ve Batı Afrika, Yeni Zelanda, Paraguay, Cezayir

Şehirler: Amsterdam, Manchester, Tokyo, New York, İstanbul, Stockholm, Milano, Venedik, Cenova, Cadiz, Cezayir, Tunus, Bern, Magdeburg.

Yengeç burcunu sembolize eden taşlar, metaller ve mineraller

İnci, gümüş, kireç ve kalsiyum fosfattır.

İlgili Yazılar: Burcunuza Göre En Güçlü Yanlarınız Nelerdir?

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •