Yüz Şekline Uygun Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

Yaz yaklaştıkça güneş etkisini göstermeye başlıyor. Artık güneşten koruyan aksesuarlarımızı çıkarma zamanı geldi. Bunların başında güneş gözlüğü geliyor. Güneş gözlüğü gözümüzü korumakla birlikte şıklığımızı tamamlayan önemli bir aksesuardır. “Yüz Şekline Uygun Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir” başlıklı yazımızla size en çok yakışacak gözlük modelini bulmanıza yardımcı öneriler sunuyoruz.

Yüz şekline uygun güneş gözlüğü nasıl seçilir?

Oval yüz şekline uygun güneş gözlükleri

Yüz şekline uygun güneş gözlüğü nasıl seçilir?

Saç kesimi modellerinde olduğu gibi güneş gözlüğü taşıma konusunda oval yüz en ideal yüz şekli olarak kabul edilir. Ölçülü bir şekil olması nedeniyle bu tip yüzlere her tür gözlük modeli yakışır. Oval yüz şekline sahip kadınlar kendilerini şanslı görebilirler çünkü her tarzda güneş gözlüğü kullanma özgürlükleri vardır.

Kare yüz şekline uygun güneş gözlükleri

Yüz şekline uygun güneş gözlüğü nasıl seçilir?

Kare yüz şekline sahipseniz hatlarınızı yumuşatacak oval hatları olan gözlükleri tercih edebilirsiniz. Desenli çerçeveler de size çok uygundur. Yalnız kare şeklindeki gözlüklerden uzak durmalısınız.

Yuvarlak yüz şekline uygun güneş gözlükleri

Yüz şekline uygun güneş gözlüğü nasıl seçilir?

Yuvarlak yüz şekline sahipseniz ve yüzünüze biraz incelik vermek isterseniz geometrik şekilli gözlükleri tercih edebilirsiniz. Buna karşın yüzünüzün yuvarlaklığını ortaya çıkarmak isterseniz yuvarlak gözlükler kullanabilirsiniz.

Uzun yüz şekline uygun güneş gözlükleri

Yüz şekline uygun güneş gözlüğü nasıl seçilir?

Uzun yüzünüzü daha ölçülü göstermek isterseniz büyük ve oval güneş gözlükleri tercih edebilirsiniz. Bu tip gözlükler yüzünüze genişlik vererek yüz ölçülerinizi dengeleyecektir. Aynı zamanda desenli çerçeveleri de kullanabilirsiniz. Dikdörtgen şeklindeki gözlüklerden kaçınmalısınız çünkü bunlar yüzünüzü daha uzun gösterir.

Üçgen yüz şekline uygun güneş gözlükleri

Yüz şekline uygun güneş gözlüğü nasıl seçilir?

Üçgen yüz şeklinde üst tarafın genişliğini azaltmak için açık ya da pastel renklerde alt tarafı oval olan ince çerçeveler tercih edebilirsiniz. Geometrik şekillerde kalın çerçevelerden kaçınmalısınız. Aynı zamanda elmacık kemiklerinizin altına düşen gözlükleri de tercih etmemenizde yarar vardır.

Yüz şekline uygun güneş gözlüğü seçiminde modellerin çerçeve ve cam rengini de dikkate almalısınız. Çerçeve ve cam rengini seçerken saç ve ten renginizi temel alabilirsiniz. Hem yüz şeklinize hem de saç renginize uygun bir gözlük modeli bulduğumuzda yıllarca vazgeçemeyeceğimiz bir aksesuar haline gelir.

İlgili Yazılar: 

Hangi Yüz Şekline Hangi Saç Kesimi Gider?

Doğal Taşların Sağlığa Yararları Nelerdir?

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •